Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CwanaRyba

II OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W ŁOWIENIU Z PLAŻY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ŁEBA 2012

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

   

II Ogólnopolskie zawody w łowieniu z plaży o

Puchar Burmistrza Miasta Łeba

MAVER CUP 2012

 

 

 

             Po raz kolejny dzięki pomocy finansowej Pana Burmistrza Miasta Łeba i Firmie MAVER spotkaliśmy się 16.06.2012 r. w Łebie na otwartych zawodach w łowieniu z plaży metodą gruntową potocznie zwaną surfcastingiem.

             Organizacją zawodów zajęli się członkowie SKWM Pomuchel Lębork. Każdy miał swoje określone zadanie, które starał się wykonać jak najlepiej potrafi.

             O godzinie 10.00 spotkaliśmy się w Baltica Marina w Łebie gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów z udziałem Pana Burmistrza Andrzeja Strzechmińskiego. Na otwarciu był poczęstunek, kawa i pokaz najwyższej klasy wędzisk do połowu z plaży firmy MAVER z serii ELITE, których producentem jest włoski REGLASS.

             Zarząd SKWM Pomuchel Lębork po raz kolejny a może już tradycyjnie zdecydował, że zawody zostaną przeprowadzone w formule wolnej tzn. bez przyporządkowanych miejsc na plaży. Dla celów organizacyjnych, głównie w celu łatwości zgłaszania złowionych ryb plaża została podzielona na sektory A,B i C. Każdy sektor miał 800 m długości, czyli w sumie mieliśmy do dyspozycji 2,4 KM plaży. Miejsce na plaży zawodnicy wybierali sami według własnego uznania i tzw. nosa. Łowienie zaczęło się o godzinie 12.00 przy znakomitej wręcz plażowej pogodzie. Pierwsze trzy godziny zawodów obfitowały w ryby, wtedy to złowiono piękne leszcze z których najdłuższe miały po 60 i 59 cm. Po godzinie 15.00 wiatr obrócił się na N-E i napłynęła pod brzeg czysta zimna woda tzw. ocet. Brania leszczy i płoci ustały i wtedy to złowiono jedną wymiarową flądrę zawodów. Zakończenie zawodów nastąpiło o godzinie 19.00. Wręczenie cennych nagród, ogłoszenie zwycięzców jak i wspólne ognisko odbyło się w Baltica Marina. Najbardziej zagorzali kibice piłki nożnej zostali w Marinie i kibicowali Polakom w meczu z Czechami.

 

Fotovideo z zawodów:

http://www.youtube.com/watch?v=Clk3agCMikM

 

 

Klasyfikacja:

 

  1. Andrzej Karpienia ( Gdynia )
  2. Jerzy Wrzesień ( Wilkowo )
  3. Bartłomiej Klamrowski ( Lębork )
  4. Ryszard Woźny ( Pasłęk )
  5. Andrzej Wiczanowski ( Barłomino )
  6. Mariusz Andrzejczak ( Lębork )

 

 

Tekst: Arkadiusz Kąkol

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Powrót Imprezy II OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W ŁOWIENIU Z PLAŻY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ŁEBA 2012