Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CwanaRyba

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

 
Mieleński Dorsz 2014 - Relacja.
Mityng Mielenski Dorsz 2014

Podziękowania:

 

Dla firmy Grauvell, sklepowi wędkarstwa morskiego Belonka z siedzibą w Białogardzie, Getka – producentowi pilkerów i innych akcesoriów wędkarskich, sklepowi Pilker z Koszalina, podziękowania dla www.CwanaRyba.pl , sklepom wędkarskim w Koszalinie (za możliwość zamieszczenia informacji o zawodach), Gminie Mielno (za udostępnienie reklamy na swojej stronie internetowej), a także kolegom z Piscari Team (wrzucili plakat na swój fanpage) oraz kole PZW Kołobrzeg (też na swoje stronie zamieścili reklamę), żonie (Basi) i kuzynce Pawła za przygotowanie posiłku, i Panu Jarkowi, który zapewnił nam namiot i parasole.
nagrody i sponsorzy


Firma Grauvell zasponsorowała wędkę do surfcastingu TEKNOS Beachcast 4200, oraz Kupon na udział w Grauvell Cup 2015 we Władysławowie.
Portal www.cwanaRyba.pl zasponsorował kołowrotek do surfcastingu firmy Grauvell Dakar V5000.
Sklep internetowy Belonka ufundowała tripod surfcastingowy Sanger Aquantic.
Firma Getka ufundowała pilkery dla uczestników Mityngu Mieleński Dorsz 2014.
Sklep Pilker z Koszalina dołożył jeszcze podbierak (np. do łapania tubisa).
Organizatorzy przygotowali puchary dla zwycięzców, oraz dla wszystkich uczestników namiot z barem i ciepłym posiłkiem.

 
         


Mieleński Dorsz 2014 I osdłona


Mieleński Dorsz 2014 jest imprezą  dla miłośników surfcastingu, którzy lubują się w wędkowaniu z plaży. Głównie opiera się ona na spotkaniu towarzyskim połączonym jednak z trudną sztuką łowienia dorsza z brzegu.

Mieleński Dorsz 2014

Przebieg:

 O godzinie 11.30 Pan Jarek dostarczył i rozłożył namiot z parasolami, w krótką chwilę wszystko zostało przygotowane. Pogoda sprzyjała między chmurami przebijało się słońce ,wiał lekki wiatr, a temperatura powietrza nie przekraczała 3 stopni. Od godziny 12 zaczęli przybywać uczestnicy, a do godziny 14.00 wszyscy wędkarze byli już obecni. I ZACZĘLIŚMY......  O godzinie 15.00 doświadczeni uczestnicy z profesjonalnym sprzętem rozpoczęli wędkowanie.


Najlepsza pora na wędkowanie.

 Temperatura powietrza wynosiła około 2 stopni natomiast organizator gorącymi kiełbaskami z grilla i pięćdziesiątką starał się podnieść temperaturę aby atmosfera była przyjemna i typowo koleżeńska.
 Podczas spotkania odbywały się rozmowy dzięki którym uczestnicy mogli się podzielić swoim bogatym doświadczeniem i osiągnięciami wędkarskimi. Gwiazdą wieczoru okazała się flądra złowiona przez Pana Romualda Kiełczewskiego, która zajęła pierwsze miejsce jak i otrzymała nagrodę za Najdłuższa Rybę Zawodów.


Stornia 28 cmInni wędkarze również złowili flądry jednak nie osiągnęły odpowiednich rozmiarów. Gratulujemy wszystkim przybyłym zaangażowanie i wytrwałość jak i za mile spędzony czas.  

  Uczestnicy: 

Miało być 19 uczestników, a było 18  (Pan Konrad z powodów osobistych nie dojechał).

Osoby towarzyszące 5


Miejsce pierwsze zostało wyłonione w wyniku złowienia 28 cm flądry. Zwycięzcą został Romuald Kiełczewski, który również zdobył nagrodę za najdłuższą rybę zawodów.
 
Nagrody za drugie i trzecie miejsce zostały rozlosowane wśród uczestników.

 Druga nagroda – Mariusz Bednarek

Trzecia – Grzegorz Krężel

W losowaniu nagród uczestniczył Aleksander Golus – uczestnik, który przyjechał ze Szczecina.

Najmłodszy uczestnik – Dawid Recław – 15 lat.

Musze zaznaczyć, że wędkując i fotografując na imprezie „Mieleński Dorsz 2014” spotkałem wytrwałych i dobrze przygotowanych wędkarzy. Zaskoczony byłem ich dobrym sprzętem surfcastingowym i świetnymi zestawami. Widziałem między innymi włoską wędkę Maver Elite, oraz hiszpański Teklon Z u jednego wędkarza! Widziałem również u zawodnika dwie wędki Century!  Za taki sprzęt można kupić dobry używany samochód…Sam sprzęt zawodników, to nie wszystko. Ich pozom rzutów i ich styl sugerował duże doświadczenie w plażowym wędkowaniu.

Century w akcji


 Mimo, że organizatorzy przygotowali przynęty w postaci Tubisa, to zawodnicy wykazali się samodzielnością w kwestii pozyskania świeżego Tubisa bezpośrednio na łowisku. Mimo ekstremalnie trudnych warunków zawodnicy wytrwali na łowiskach do końca imprezy. Jestem przekonany, że i wybór łowiska był dobry. Znam ten odcinek i wielokrotnie sam na nim wędkowałem. Miejsce zwane „Radarami” uznane jest za jedno z lepszych w naszym regionie i owiane jest wieloma legendami. Niestety w dniu imprezy ilość aktywnym ryb była niewielka.  Jeśli już coś brało, to były to ryby bez wymiaru ochronnego. Dwa stanowiska obok mnie wędkarz miał aż siedem storni i ani jedna nie załapała się wymiarami na podium. Wszyscy wiemy, że ilość brań i wielkość łowionych ryb jest absolutnie nieprzewidywalna i organizatorzy nie są w stanie tego zagwarantować w metodzie surfcastingowej.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich 95 zdjęć z imprezy.


Zdjęcia można sobie skopiować w najnowszym formacie  4K , lub ustawić jako pokaz slajdów.


Kliknij w poniższy link by obejrzeć 95 zdjęć z imprezy Mieleński Dorsz 2014 

http://www.flickr.com/photos/127195641@N02/15016134134/in/set-72157648569260379/lightbox/

Komentarze  

 
#1 Paweł 2014-10-27 13:54
Fajna impreza, oby więcej takich na naszych plażach. czasami zaglądam na tą stronkę. szkoda, że Wam ryby nie dopisały.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Powrót Imprezy Mieleński Dorsz 2014-Fotorelacja