Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CwanaRyba

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

 

 
 
 
 Z oferty wędek firmy Grauvell otrzymałem do testów ciekawy pod katem konstrukcyjnym kij do surf castingu.
 Opisywana tutaj wędka jest modelem ze średniej półki i może się stać dość często kupowanym kijem w przeciwieństwie do wcześniej testowanego bardzo drogiego SURF COMPETITION I 4250firmy Grauvell. Istnieją dwie wersje testowanego kija Grauvell TEKNOS SURF Z I , oraz Grauvell TEKNOS SURF Z II. Obie odmiany występują jeszcze w dwóch długościach 4,2 m oraz 4,5 m.
Do testów otrzymałem wersje Grauvell TEKNOS SURF Z I 4200

Grauvel Teknos Surf Z I 4200

 

Dane techniczne:
 Nazwa modelu: Grauvell TEKNOS SURF Z I 4200
Długość: 4,2 m
Ciężar wędki: brak danych
Ciężar rzutowy:100-200 gr
Ilość sekcji: 3
Rodzaj materiału: Wysoko modułowyCarbon
Typ przelotek: SIC LC
Liczba przelotek: 8
Uchwyt kołowrotka w wersji Grauvell TEKNOS SURF Z I 4200 : osadzony na stałe, metalowy, zatrzaskowy, mocowany na omotkę preferowany pod multiplikator lub średniej wielkości kołowrotek o szpuli stałej.
Uchwyt kołowrotka w wersji Grauvell TEKNOS SURF Z II 4200: osadzony na stale, metalowo-grafitowy skręcany na gwint preferowany pod kołowrotek ze stałą szpulą.
Wyważenie kija: Nie.
Pokrowiec: Tak, popularny z materiału,bez dodatków.
Możliwość dokupienia dodatkowej szczytówki o odmiennej charakterystyce ugięcia.
Gwarancja dystrybutora: 12 miesięcy
Cena: 870

 

Pierwsze wrażenia

 Po wzięciu wędki do ręki można poczuć spory ciężar kija. Spowodowane jest to wyjątkowo grubymi ściankami blanku. Ścianki blanku kija Grauvell TEKNOS SURF Z I 4200 są najgrubsze ze wszystkich wędek jakie miałem okazję testować.

Grauvell Surf Z porównanie grubości ścianek

DEGA Masterpiece                       Grauvell Competition                  Grauvell Surf Z

 

 

 Sposób osadzenia przelotek i ich rodzaj daje możliwość stosowania z dużym powodzeniem plecionek, a ich wykonanie jest bardzo estetyczne.

Grauvell test wędki Teknos Surf Z 

Kolor wędki może wzbudzać pewne dyskusje, a na pochwałę zasługuje kolor i widoczność szczytówki.

Szczytówka Grauvell Teknos Surf Z

 Uchwyt kołowrotka z oznaczeniem rzymskiej jedynki dostosowany jest również do multiplikatorów i przytwierdzony jest na omotki.

Grauvell Uchwyt do kołowrotka typu I

Połączenia wędki zabezpieczone są solidnymi okuciami. Na zdjęciu wyraźnie widać imponujące grubości scianek w wyniku których różnice grubości poszczególnych sekcji są drastyczne

Grauvell bardzo duże skoki średnicy poszczególnych sekcji


 

Dolnik wędki Teknos Surf Z pokryty jest specjalnym tworzywem sztucznym, które spełnia rolę antypoślizgową. Dolnik pozbawiony jest wyważenia, lecz w przypadku tego kija jest one raczej zbędne. Dolnik pozbawiony jest jakichkolwiek wystających elementów. Obawiałem się jego zbyt gładkiego profilu, jednak w praktyce przy zarzucaniu nawet bardzo dynamicznym wędka leżała stabilnie w dłoni.

Grauvell i jego gładki uchwyt dolnika

Test wędki Grauvel Teknos Surf Z I 4200 nad wodą.

 Do Teknos Surf Z przytwierdziłem sporych rozmiarów kołowrotek Grauvell Zeus V 5000. Na jego szpuli nawinięta została żyłka koniczna DEGA 0,60mm-0,30mm. Jako obciążenie, ciężarek do dalekich rzutów o masie 150 gr. Na końcu zamocowałem pojedyńczy haczyk na średniej długości przyponie o średnicy 0,40mm

Test wedki Grauvell nad wodą

 Muszę stwierdzić, że Grauvel Teknos Surf Z zalicza się do bardzo sztywnych wędek i zarzucanie nim wymaga nieco wysiłku, jednak nie tyle, co zarzucanie wędką Dega Masterpiece. Rzuty tym kijem są bardzo celne i powtarzalne. Żyłka wydaje bardzo cichy i ciekawy dźwięk na małych i licznych przelotkach.
 
  A teraz napisze coś, na co czekałem bardzo długo. Grauvell Teknos Surf Z potrafi posłać zestaw na dalsze odległości niż używane przeze mnie od trzech sezonów kije Dega Masterpiece Surf AX. A przecież wspomniana Dega jest droższa o 130 zł. Widoczność brań na tym kiju jest bardzo słaba, ponieważ sztywność szczytówki jest duża. Ten kij również posiada możliwość dokupienia szczytówki o odmiennej charakterystyce. Gdy użyjemy ciężarków kotwiczących się z wąsami lub w kształcie odwróconych piramid widoczność brań wzrasta.
 
 
Podsumowanie
 Wędka warta zakupu i przewiduję jej dobrą sprzedaż.  Suma 870 zł za wersję o długości 4,2 m, to rozsądnie wydane pieniądze. Bardzo rzadko kijem poniżej 1000 zł udaje się osiągać tak imponujące odległości jak Grauvell Teknos Surf Z 4200. Trzeba tylko pamiętać, że sporo czasu potrzeba, by takim kijem dojść do wprawy. Osoby, które wcześniej łowiły na miękkie kije, mogą stracić sporo czasu na naukę zarzucania takim kijem. Najważniejszą cechą Grauvell Teknos surf Z 4200 jest możliwość zarzucania na rekordowe odległości przy udziale nie tak dużego wysiłku jak ma to miejsce z wędką klasy Dega Masterpiece Surf AX. Kij Grauvell Teknos Surf Z 4200  traktowałbym jako narzędzie do zadań specjalnych. W warunkach gdzie ryba jest daleko od brzegu, ten kij może być jedynym, który zacznie łowić ryby. 

 

Komentarze  

 
#5 Mariusz 2014-08-02 10:24
przekonałeś mnie :). wędka kupiona. teraz już tylko czas na jej testowanie.
 
 
#4 Paweł 2013-10-23 17:39
Witam serdecznie !

Jestem bardzo mocno zainteresowany zakupem wędki Grauvell Teknos Beachcast 4200 podobno tutaj gdzieś na tym portalu jest opis tego kija ale nie mogę go znaleźć. Proszę o link (możę jakieś zdjęcia) gdyż nigdzie w internecie nie ma żadnych informacji o tym kiju.
 
 
#3 grzesiek 2013-04-22 10:09
DZIEKI za odpowiedz Robert jezeli chodzi o kij teknos surf z2 to troche poczytalem w internecie na portalu .O kiju teknos surf vt 4250 nic nie znalazłem oprucz tego ze jest nowoscia i jego parametry tyle spróbuje u kolegi rafała
 
 
#2 Robert 2013-04-21 22:57
Najwięcej informacji na temat wędek surfcastingowyc h firmy Grauvell znajdziesz tylko na www.cwanaryba.pl. Jestem jedyną osobą, która opisuje je i testuje. Możesz jeszcze spróbować znaleźć kontakt do kolegi Rafała Udziela, on jest bardziej związany z firmą Grauvell.
 
 
#1 grzesiek 2013-04-18 09:39
mam pytanie na jakich stronach moge sie wiecej dowiedziec o kijach grauvell teknos surf vt 4250 i prezentowanym teknos surf z2
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Powrót Surfcasting GRAUVELL TEKNOS SURF Z I 4200