Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CwanaRyba

Ocena użytkowników:  / 7
SłabyŚwietny 

 

 

 

 

 

ZAKLINACZE RYB W SURFCASTINGU.

 

 Każda wyprawa wędkarska ma swoją przygodę, również i ta nasza z przedostatniego dnia marca stała pod znakiem metod zaklinania ryb w morzu. W dzisiejszym artykule omówimy sposoby zaklinania ryb, oraz ich skuteczności. Przyjrzymy się talizmanom i czynnikom wpływającym na efektywność i ciekawość przygody wędkarskiej. Jako pierwszy omen szczęścia na plaży należy przyjąć pozostawienie butów na dachu samochodu w mroźną jeszcze noc.

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 0 fotografia lubna

 Dobry omen dla poszukiwaczy bursztynów.

 Dzięki takiemu zaklęciu już przed samym wędkowaniem na plaży uzyskujemy szczęście w postaci nie zliczonej ilości bursztynu wyrzuconego na brzegu morza. Bursztyny są duże i licznie usiane wśród osadu na linii styku wody z lądem.

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 16 fotografia lubna

 Cudowne bursztyny, to efekt zaklinania w postaci pozostawionych na całą noc butów na dachu samochodu.

 Kolejnym plażowym zaklęciem jest przeklinanie zbyt blisko wędkujących z łodzi ludzi bez wyobraźni. Jednak zaklęcia w postaci spadających w okolicach łodzi ciężarków o wadze 150 g przekonały łowiących z łajby o fakcie zbyt bliskiego wędkowania wśród sufrcastingowców . Pozdrawiamy w tym momencie wędkarzy, którzy myślą że wędkowanie z plaży ogranicza się do rzutów na odległości 60-100 metrów. Panowie wodniacy surfcastingowiec potrafi zarzucić na odległość 180 metrów, więc uszanujmy ich rewir wędkowania zwłaszcza, że na łowisku byli pierwsi!

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 2 fotografia lubna

Panowie wodniacy poddali się oddalając na bezpieczną i koleżeńską odległość.

Możemy sobie na plaży znaleźć dowolny element do szamańskich zaklęć w celu obfitych połowów. W tym przypadku obrałem sobie drewniane pale.

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 3 fotografia lubna

 Stare pale mogą być również obiektem zaklinania ryb.

Zaklinanie starych falochronów daje rezultaty w postaci małej flądry, więc ten element magii darujmy sobie.

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 1 fotografia lubna

Stornia efektem zaklinania starych falochronów

Paweł ma inną metodę zaklinania, mianowicie po wejściu do wody i zarzuceniu zestawu tańczy w falach Bałtyku indiański taniec kojota. Czas pokazał, że i ta metoda zaklinania ryb nie przynosi pożądanych skutków.

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 4 fotografia lubna www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 5 fotografia lubna www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 6 fotografia lubna

Taniec "kojota" w wykonaniu Pawła.

Drugą metodą zaklinania ryb przez Pawła było traktowanie wód Bałtyku zaczarowaną drewnianą różdżką. W tą metodę jednak wierzę, ale Paweł pomylił różdżki…

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 9 fotografia lubna

Każda metoda jest dobra jeśli doprowadza do celu.

Kolega Piotr ma metodę zaklinania ryb „na Beduina”. Nic prostszego wystarczy kucnąć między wędkami i odprawiać mantrę w postaci słów taś, taś, taś, taś, taś rybki…

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 10 fotografia lubna

Metoda zaklinania ryb „na Beduina”.

Metoda jak najbardziej skuteczna, bo przyniosła jakieś rezultaty, a nawet niespodziankę w postaci złowienia węgorzycy.

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 7 fotografia lubna www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 13 fotografia lubna

Najlepsze zaklęcie znalazł kolega Piotr.

 

Osobiście w tym dniu próbowałem dwóch wydawało mi się pewnych zaklęć. Pierwsze zaklinanie na „siostry zakonne”, drugie na „mężatkę”. Pierwsze zaklęcie skończyło się na „szczęść boże”, drugie na dziwnym spojrzeniu pani w brązowych butach …

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 8 fotografia lubna www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 11 fotografia lubna

Trudna sztuka zaklinania ryb na "zakonnice" i "mężatkę".

Zaklinanie na „mężatkę” , to trudna sztuka i niewłaściwie wykonane może przyczynić się do nieszczęścia w postaci całkowitego zamoczenia się w wodach Bałtyku!

www.cwanaryba.pl zaklinacze ryb surfcasting 14 fotografia lubna

Krople rozpaczy po zaklęciach na "mężatkę".

 

Podsumowując zaklinanie ryb w przedostatni dzień marca. Najlepsze rezultaty dało zaklinanie na „Beduina” wykonywane przez kolegę Piotra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze  

 
#1 Jarek Jaro 2014-03-31 13:34
Buhaha dobre usmialem sie :-) Pawel zaklinanie ryb na mezatke to jeszcze bym zrozumial ale na zakonnice :-) :-) :-) Piotr moje gratulacje :-) Pawel ja Ci wystrugam nowa zaczarowana drewniana rozdzke :-) pozdrawiam Was panowie :-)
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Powrót Surfcasting ZAKLINACZE RYB W SURFCASTINGU.