CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu do surfcastingu Abramis Clip Pancake B

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Abramis Clip Pancake B

Zestaw plażowy do połowu ryb podczas przybrzeżnej flauty i wiatrach od lądu

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

 • Najważniejsze cechy:
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • System antysplątaniowy - Impact Clip
  • Dwukrotnie wydłużony przypon
  • Uzbrojony w pojedynczy haczyk
  • Do każdego rodzaju wędziska
  • Do średnich i małych przynęt
  • Do ciężarków każdego typu
Zestaw do surfcastingu Abramis Clip Pancake B

Zestaw plażowy do połowu w morzu Abramis Clip Pancake B - fot. CwanaRyba.pl

Zestaw plażowy do połowu większości gatunków ryb w morzu Abramis Clip Pancake B został przeprojektowany do efektywniejszego łowienia w dni gdy wieje silny wiatr od lądu, takie warunki powodują spokojną wodę przy brzegu morza. Jednak po oddaniu rzutu i jego najwyższej paraboli lotu na zestaw oddziałowuje tylni wiatr. Nasze rozwiązanie eleminuje ryzyko poplątania zestawu w takich warunkach mimo długiego przyponu.

Typ budowy "Pancake" pozwala maksymalnie wydłużyć trok z haczykiem i umożliwia przynęcie swobodny ruch na dnie za ciężarkiem a nie pod nim jak to ma miejsce w bezwietrzne dni na innych zestawach.

Pancake to również rozwiązanie wydłużenia bocznego troka nie zwiększając długości zestawu. Dzięki temu wydłużony nawet dwukrotnie boczny trok nie plącze się podczas rzutu.

Nasz zestaw do połowu ryb został zaprojektowany dla użycia wszystkich rodzajów przynęt. Zestaw uzbrojony został w jeden haczyk w celu zwiększenia jego zasięgu i by być zgodny z krajowymi przepisami.

Polskie przepisy łowienia w morzu zezwalają wędkarzom na używanie maksymalnie dwóch haczyków tylko pod warunkiem łowienia ryb flądrowatych. Więc jeśli w łowisku mamy ryby flądrowate nic jednak nie stoi na przeszkodzie by zestaw uzbroić w drugi haczyk.

Modułowa budowa naszych zestawów do połowu z plaży pozwala łączyć je w grupy, zwiększając efektywność kosztem odległości rzutu.

Abramis Clip Pancake B pozwala łowić nieco dalej niż standardowe systemy plażowe a jej najlepsze efekty notuje się w okresie przebywania ryb na rewie. Technika łowienia tym zestawem polega na jak najdalszym zarzucenia podczas flauty i systematycznym podciąganiu zestawu co 0,5 metra.

"Pancake" to rozwiązanie, które pozwala na łowienie w dni bezwietrzne a wabienie ryb następuje poprzez wytworzenie interesujących je obłoków piasku spowodowanych ciężarkiem za którym ciągnięta jest przynęta. Jeśli planujemy doczepić drugi zestaw do naszego Abramis Clip Pancake B warto rozważyć typ "A".

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Jak używać zestawu plażowego Abramis Clip Pancake B?

Opisywany zestaw jest przeznaczony do łowienia większości gatunków ryb w morzu głównie na dendrobenę, ale również na filety ze śledzia, makreli, szprota i tubisa, oraz na krewetki indyjskie. Jest zaprojektowany by łowić nim w morzu w dni z wiatrem południowym tworzącym lokalną flautę przybrzeżną. Uzbrojoną przynętę w haczyk należy osadzić w opatentowanym klipsie a w drugiej kolejności osadzić w nim pętelkę bocznego troka. Należy zwrócić uwagę by haczyk zdecydowanie wystawał z fileta od strony skóry a nie miękkiej tuszki. Wielkość fileta powinna być o jeden centymetr dłuższa od trzonka haczyka. Najlepsze efekty tym zestawem uzyskamy w dni bezwietrzne (flauta) zarzucając jak najdalej i systematycznie bardzo powoli podciągając zestaw o kilkanaście centymetrów aż do samego brzegu.

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Wszystkie nasze zestawy plażowe oparte w budowie o system Impact Clips lub Splach Down Solo, wymagają wyrobienia w sobie odruchu zarzucania parabolą wyższą niż bez tego systemu. Dzięki tej technice zarzucania system działa w absolutnie nienaganny sposób. Przed każdym zarzuceniem należy sprawdzić stan klipsa Impact i w razie jego zabrudzenia starannie oczyścić.

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK