ARTYKUŁY

Tournament Match Pro MK2

Testujemy turniejową wędkę do surfcastingu firmy Anyfish Anywhere. Tournament Match Pro MK2 to flagowa wędka angielskiego producenta.

Czytaj...

The Rocket Reel Company

The Rocket Reel Company to angielski producent multiplikatorów i modyfikacji poprawiających osiągi kołowrotków sportowych na turniejach rzutowych.

Czytaj...

Ambassadeur 6500 C3 CT Mag

Przedstawiamy model jednego z najpopularniejszych sportowych multiplikatorów do dalekich rzutów jakim jest Abu Garcia Ambassadeur 6500 C3 CT Mag.

Czytaj...

Dragon Surf Master FD 970i

Kołowrotek do surfcastingu Dragon Surf Master FD 970i. Test kołowrotka plażowego polskiego producenta. Analiza jakości oraz niezawodności kołowrotka do dalekich rzutów

Czytaj...

Dragon Surf Master Easy Cast

Test wędki surfcastingowej firmy Dragon. Jak radzi sobie wędzisko polskiego producenta na plaży, jakie można osiągnąć odległości rzutów?

Czytaj...

Flądra

Bogaty w zdjęcia i rysunki obszerny artykuł o tym jak, gdzie i na co łowić flądry z plaży. Opisy technik łowienia i przykłady najlepszych zestawów.

Czytaj...

Belona

Artykuł, który opisuje ciekawą, mało znaną lub jeszcze niedocenianą metodę połowu na spławik Belony Pospolitej na plażach Bałtyku.

Czytaj...

Dorsz z plaży

Wędkarskie połowy dorsza z plaży - wspomnienia. Artykuł z myślą, że wrócą czasy gdzie można było łowić tą rybę. Techniki i okresy połowu.

Czytaj...

Mikołajkowe leszcze

Grudzień, to okres na morskiego leszcza. Ryba ta zaczyna szykować się do tarła i powoli grupuje się przy wszelkich ujściach słodkiej wody.

Czytaj...

Akcesoria do surfcastingu

W naszych pudełkach wędkarskich zaczynają pojawiać się coraz to nowe akcesoria, które skutecznie pomagają w łowieniu na plaży.

Czytaj...

Wędkarskie połowy śledzi

Połów śledzi dla większości ludzi kojarzy się z dalekomorskimi wyprawami na kutrach czy też innych jednostkach pływających.

Czytaj...

Ciężarki do surfcastingu

Jednym z mniej docenianych, a z pewnością jednym z ważniejszych elementów w surfcastingu jest odpowiedni ciężarek.

Czytaj...

Żyłki do surfcastingu

Żyłka główna do surfcastingu powinna spełniać wiele wymogów i spełniać określone zadania, by wędkowanie w morzu stało się przyjemne.

Czytaj...

Abu Cardinal 77

Artykuł o remoncie starego kołowrotka, który stał się prawdziwą wędkarską legendą. Dziś takich kołowrotków się nie produkuje.

Czytaj...

Dorszowy spinning

Są takie dni kiedy nasz ołowiany wabik można zamienić na miękką gumową przynętę i poczuć się jak na okoniowej zasadzce ze spinningiem.

Czytaj...

Grauvell Surf Competition

Grauvell SURF Competition I test wędki do surfcastingu hiszpańskiego producenta sprzętu między innymi do wędkowania z plaży.

Czytaj...

Grauvell TEKLON SURF

Grauvell TEKLON SURF miała już swoją publiczną premierę. Pierwszy raz można było ją zobaczyć, podczas II Mistrzostw Polski.

Czytaj...

Grauvell Teknos Surf Z

Z oferty wędek firmy Grauvell otrzymałem do testów ciekawy konstrukcyjnie kij do surfcastingu Grauvell TEKNOS SURF Z.

Czytaj...

Baza wędkarska Spławik

Spędzenie wczasów w takiej bazie wędkarskiej z dostępem do jeziora i poprzez Kanał Szczuczy, aż do morza daje duże możliwości.

Czytaj...

Żyłka Maver Fluo Surf

Na polskim rynku pojawiła się żyłka do surfcastingu firmy MAVER. Żyłka dedykowana dla wymagających miłośników wędkarstwa plażowego.

Czytaj...

Century wędka legenda

Dobre kije do surfcastingu, na naszych plażach duża rzadkość. Wynika, to pewnie z faktu słabych zarobków Polaków. Zdarzają się wyjątki.

Czytaj...

Zaklinacze surfcastingu

Każda wyprawa wędkarska ma swoją przygodę, również i ta nasza z marca stała pod znakiem metod zaklinania ryb w morzu.

Czytaj...

Mieleński Dorsz 2014

Mieleński Dorsz 2014 jest imprezą dla wytrwałych miłośników surfcastingu, którzy lubują się w wędkowaniu dorszy z plaży.

Czytaj...

Surfcasting i 24mm

Przedstawiam fotorelację z wyprawy surfcastingowej, która miała miejsce w okolicach Mielna pod tajemniczą nazwą Surfcasting 24mm.

Czytaj...

Zestaw do łowienia w toni

Jak wykonać doskonały zestaw do łowienia w toni metodą surfcastingowa? Artykuł opisuje jak samodzielnie wykonać taki zestaw.

Czytaj...

Grauvell Zeus V5000

Zapraszam do przeczytania o teście kołowrotka hiszpańskiego producenta Grauvell. Ocenione w kołowrotku Zeus V5000 zostanie kilka kryteriów.

Czytaj...

Grauvell Beachcast

Grauvell Teknos Beachcast 4200 test ultra lekkiej turystycznej wędki do połowu nie tylko z plaży hiszpańskiego producenta Grauvell.

Czytaj...

Zimowe połowy z plaży

Celem wyjazdu był eksperyment, czy w okolicach Mielna i Łaz możliwe jest łowienie wymiarowych storni, zapraszamy na relację.

Czytaj...

Wietrzny surfcasting

Do tej pory uznawałem, że wiatr północny o sile powyżej 5m/s stanowi granicę możliwości wędkowania z plaży. Myliłem się jednak.

Czytaj...

Mity w surfcastingu

Obalam kilka mitów panujących w wędkowaniu z plaży. Przeszkadzają one w podjęciu decyzji o rozpoczęciu przygody z surfcastingiem.

Czytaj...

Troć blisko plaż Bałtyku

W śród wędkarzy istnieje taki pogląd, który mówi o występowaniu lepszych i gorszych miejscówek na troć, czy jest tak naprawdę?

Czytaj...

Rzuty w surfcastingu

Wiele osób po przeczytaniu tego artykułu, powie, że takich problemów nie ma. Tylko pytanie brzmi ile metrów naprawdę zarzucacie?

Czytaj...

„W dorzeczu Gwdy"

Książka "W dorzeczu Gwdy" Roberta Tracza jest mi szczególnie bliska ponieważwychowywałem się w dorzeczu Gwdy.

Czytaj...

„Śpiew Srebrnej Strugi”

Zapraszam do przeczytania książki Roberta – opowieści z wędkarskich ścieżek nad Parsętą, Wieprzą, Wdą, Łupawą, Radunią, Redą.

Czytaj...

Wobler FORTEL Ontario

Wobler Fortel Ontario, który skutecznością w połowach troci przeszedł do historii wędkarstwa nie tylko śródlądowego ale i morskiego.

Czytaj...

Wobler FORTEL Yukon

Woblery Yukon firmy FORTEL to ostatni w ich historii ukłon w stronę wędkarzy trociowych preferujących delikatniejszy sprzęt.

Czytaj...

Wobler FORTEL Shannon

Fortel Shannon to konstrukcja woblera trolingowego na drapieżniki takie jak szczupak, sandacz, sum, głowacica, duży okoń i troć.

Czytaj...

Surfcasting

Surfcasting, to wędkowanie z morskiej plaży w bliskiej linii brzegowej morza. Wędkarstwo takie jest na dzień dzisiejszy jeszcze mało poznane.

Czytaj...
Wykorzystujemy pliki cookies.          OK