czerwiec 06 / 2024

autor: Salmon Barrakuda

ANYFISH ANYWHERE TOURNAMENT match PRO MK2

TURNIEJOWA WĘDKA DO SURFCASTINGU I LONGCASTINGU ANGIELSKIEJ FIRMY ANYFISH ANYWHERE

Wędka leżąca na plaży obok ryby z gatunku belony

Wędka do surfcastingu TOURNAMENT match PRO MK2 angielskiej firmy ANYFISH ANYWHERE - fot. CwanaRyba.pl

POSTAĆ JULIANA SHAMBROOKA

Angielska firma ANYFISH ANYWHERE produkuje wędki od ponad 10 lat i w błyskawicznym tempie ich produkty zdobywają uznanie w kręgach surfcastingu i longastingu na całym świecie. ANYFISH ANYWHERE to firma założona i prowadzona przez Juliana Johna SHAMBROOKA, który jest nie tylko właścicielem firmy, ale i aktywnym wędkarzem.

Sukcesy firmy z południowo-zachodniej Anglii można zauważyć nie tylko wśród środowiska wędkarskiego. Wędki Juliana SHAMBROOKA odnoszą sukcesy na turniejach rzutowych posyłając ciężarki na imponujące odległości. W środowisku biznesowym sukces firmy ANYFISH ANYWHERE oceniany jest jako przykład idealnego dopasowania produktów do potrzeb klienta.

Postać Juliana SHAMBROOKA często przewija się wśród spotów reklamowych, na których osobiście opowiada o swoich wędkach. Zjawisko to jest niezwykle rzadkie wśród właścicieli nie tylko wędkarskich firm. Julian SHAMBROOK przekazuje w ten sposób wielki szacunek do swoich klientów podpowiadając jak najlepiej wykorzystać potencjał jego wędek i wszystkiego co jest z nimi związane.

Firma ANYFISH ANYWHERE produkuje kilkanaście wzorów wędek do surfcastingu, a opisywana w naszym artykule i przetestowana przez nas TOURNAMENT match PRO MK2 to jedna z flagowych wędek tej firmy. Ta angielska marka produkuje wędki dedykowane zarówno dla miłośników multiplikatorów jak i użytkowników kołowrotków o szpuli stałej. Mamy wielką nadzieję, że na łamach naszego portalu będziemy mogli zaprezentować jeszcze inne produkty tego producenta dzięki uprzejmości Juliana SHAMBROOKA, którego serdecznie pozdrawiamy.

TOURNAMENT MATCH PRO MK2 NOWA ERA POLSKIEGO SURFCASTINGU

Przed zapoznaniem się z naszym opisem i testem wędki TOURNAMENT match PRO MK2 powinniśmy zrozumieć, że jest to absolutnie inna kategoria wędek niż te, które widzimy na polskich plażach. TOURNAMENT match PRO MK2 to wędka o długości 4,20 m składająca się z dwóch części. Posiada ruchomy uchwyt kołowrotka, który możemy umieścić praktycznie w dowolnym miejscu dolnika wędki. Konstrukcja ta posiada dostarczony w komplecie specjalny reduktor, który w Polsce jest absolutnie rzadkością a który wydłuża nam wędkę i skutecznie zwiększa zasięg oraz chroni kołowrotek przed piaskiem. Tournament match PRO MK2 to wędka odległościowa przystosowana do wspólpracy z multiplikatorem.

Aby pokazać pełne możliwości tej profesjonalnej wędki, do testów użyliśmy zgodnie z jej przeznaczeniem kołowrotków o ruchomej szpuli. Wędkę TOURNAMENT match PRO MK2 testowaliśmy na łowiskach plażowych za pomocą dwóch multiplikatorów ABU Garcia Ambassadeur 6500 C3 CT Mag. Do testów rzutowych wykonywanych na trawiastych terenach, użyliśmy multiplikatorów zmodyfikowanych dzięki podzespołom angielskiej firmy The Rocket Reel Company, której profil działalności prócz produkcji doskonałych kołowrotków TG-F1 Mk-5 i TG-F2 Mk-5 obejmuje również tuning multiplikatorów Abu Ambassadeur do profilu sportowego przystosowanego do turniejów rzutowych.

Jesteśmy świadomi, że dla wielu z Was będzie to nowa era polskiego surfcastingu zarówno pod kątem zapoznania się z nowoczesnym wędziskiem jakim jest TOURNAMENT match PRO MK2, oraz użyciem turniejowych multiplikatorów na polskich plażach. Zdajemy sobie sprawę z zaskoczenia jakie wywoła nasz artykuł, który pokaże jak łatwo jest łowić wędką TOURNAMENT match PRO MK2 i multiplikatorem rzucając przynętą na odległości o których wcześniej nawet nie marzyliście.

Wędka surfcastingowa TOURNAMENT match PRO MK2 to druga generacja wywodząca się z modelu TOURNAMENT match PRO. Założeniem projektu było stworzenie idealnej wędki odległościowej do rekreacyjnego wędkowania na bardzo dużych dystansach, używanej aktywnie w długim przedziale czasu. Budowa tego wędziska surfcastingowego została zaprojektowana do łowienia na plażach o dnie piaszczystym równym i mieszanym. Projekt wędziska surfcastingowego Tournament match PRO MK2 zakładał też używanie jej jako wędki turniejowej i longcastingu. Czy założenia projektowe firmy ANYFISH ANYWHERE udały się? Coraz częściej w świecie surfcastingu i longastingu Tournament match PRO MK2 nazywany jest najlepszą wędką matchową na świecie. Sprawdźmy więc co potrafi ta wędka na polskich łowiskach.

JAKO PIERWSI W POLSCE

Jesteśmy dumni, że jako pierwsi w Polsce możemy pokazać miłośnikom surfcastingu wędkę TOURNAMENT match PRO MK2 firmy ANYFISH ANYWHERE. Koncepcja tego rodzaju wędek popycha użytkownika w całkowicie nowy świat surfcastingu. Mawia się, że jak raz spróbujemy łowić na wędki dwu częściowe, to później rzadko wracamy do wędek trzy częściowych.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się namówić Juliana SHAMBROOKA do przekazania nam swojej wędki i wzięcia udziału w projekcie wdrażania wędek w stylu wyspiarskim na polskich łowiskach surfcastingowych. Mamy nadzieję, że to początek wielkiej przygody a produkty firmy ANYFISH ANYWHERE szybko znajdą w Polsce swojego dystrybutora.

Mamy wielką nadzieję, że przekazane przez nas informacje o wędce TOURNAMENT match PRO MK2 służącej do surfcastingu a zaprojektowanej do połowów ryb na większych dystansach od brzegu, zwrócą uwagę polskiego wędkarza. Pokładamy też nadzieję, że zaprezentowana przez zespól CwanaRyba.pl wędka TOURNAMENT match PRO MK2 lub inne wędki firmy ANYFISH ANYWHERE przyciągną uwagę zawodników turniejowych, którzy grupują się w coraz liczniej powstających sekcjach sportowych.

DANE TECHNICZNE BLANKU WĘDKI

Nazwa modelu:
TOURNAMENT match PRO MK2
Budowa:
Symetryczna
Długość:
4,20m
Ciężar rzutowy:
150-200g
Ilość sekcji:
2
Długość transportowa:
2,20m
Waga:
815g
Waga z reduktorem:
955g
Materiał użyty do budowy blanku:
Dane objęte tajemnicą firmy ANYFISH ANYWHERE

DANE TECHNICZNE KOMPONETÓW WĘDKI

Liczba przelotek:
9
Typ przelotek:
Fuji BCMNAG Alconite
Uchwyt kołowrotka:
Fuji przesuwny DPS z dopasowanymi osłonami grafitowo-metalowy regulowany w zakresie dolnika i reduktora
Dedykowany kołowrotek:
Multiplikator
Wyważenie dolnika:
Nie
Reduktor:
Tak
Pokrowiec:
Wysokiej jakości torba płócienna z dodatkową kieszenią na reduktor
Gwarancja:
1 rok
Cena:
3000 zł / 500 GBP

PIERWSZE WRAŻENIE

Firma ANYFISH ANYWHERE dostarcza nam wędkę w wysokiej jakości miękkim pokrowcu. Po wyjęciu wędki z pokrowca, pierwsze wrażenie może być szokiem zwłaszcza dla osoby, która dotychczas takich wędek nie widziała. To co rzuca się w oczy to potęga dwu częściowej budowy wędki TOURNAMENT match PRO MK2. Gdy zapanujemy nad emocjami naszym oczom ukazuje się wysoka estetyka wędziska. Estetykę tworzy szlifowany blank z grubą połyskującą powłoką lakierniczą, wysokiej jakości przelotkami Fuji zamocowanymi na omotkach w kolorze czarnym i czerwonym metalicznym paskiem na obrzeżach. Dolnik wędki składa się w przeważającej części z japońskiej gumy termokurczliwej, gdzie na pozostałej nie pokrytej gumą części blanku znalazło się logo firmy z gustowną czcionką podającą nazwę wędki i jej podstawowe parametry. Wędka TOURNAMENT match PRO MK2 jest bardzo ładna.

Blank wędki i logo Tournament match Pro MK2 firmy Anyfish Anywhere

Najwyższa jakość wykończenia wędki do surfcastingu Tournament match Pro MK2 - fot. CwanaRyba.pl

Wędka TOURNAMENT match PRO MK2 jest zaopatrzona w uchwyt kołowrotka firmy Fuji, który pozwala się regulować w całym zakresie dolnika pokrytego termokurczliwą gumą. Rozwiązanie to pozwala zamocować kołowrotek w dowolnym miejscu uwzględniając indywidualne preferencje użytkownika. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest możliwość bezinwazyjnego wyjęcia uchwytu kołowrotka w celu jego przeglądu, czyszczenia z drobin piasku lub wymiany części. Niemalże równa średnica całej długości dolnego blanku wędki TOURNAMENT match PRO MK2 eliminuje zjawisko różnic w szczelinie między powierzchnią termokurczliwej gumy wędki a uchwytem kołowrotka DPS. Ta rzadka cecha równego przekroju wędki sprzyja stabilnemu zamocowaniu kołowrotka zarówno na górze jak i dole dolnika.

Mimo, że TOURNAMENT match PRO MK2 jest dedykowana do użytku z kołowrotkami o ruchomej szpuli typu multiplikator, uchwyt kołowrotka nie jest zaopatrzony w śrubę mocującą zwaną też siodełkiem często widzianą w innych wędziskach pracujących z multiplikatorem. Może to być pewnego rodzaju furtka wyjścia dla miłośników używania kołowrotków o stałej szpuli. Podczas naszych testów wielokrotnie podpinaliśmy różne kołowrotki o stałej szpuli i wędka doskonale to znosiła. Jakiekolwiek różnice między tymi dwoma typami kołowrotków zobaczymy, gdy zaczniemy wykonywać starania doprowadzające do bardzo dalekich rzutów. Różnice na korzyść multiplikatorów zobaczymy dopiero po przekroczeniu odległości rzutowej w granicach 150 metrów.

Dolna część blanku wędziska TOURNAMENT match PRO MK2 wydaje się być w całej swej długości o równym przekroju. Z kolei część szczytowa, charakteryzuje się silnym stożkiem. Górna część wędki która mierzy 220 cm w swej krzywej charakterystyce ugięcia w ostatnich 40 cm długości wpada w akcję typu "J". Podczas składania wędki zauważymy, że w TOURNAMENT match PRO MK2 tradycyjne metalowe skuwki zostały zastąpione koncepcją zabezpieczenia końcówek blanku wędziska za pomocą omotek i grubej warstwy lakieru.

Pierwsze wrażenie jakie odczuliśmy po złożeniu wędki w całość, to fenomenalna moc jaka drzemie w TOURNAMENT match PRO MK2 w połączeniu z doskonałym wyważeniem wędziska. Te dwie cechy sugerują nam, że rzucanie tą wędką na znaczne odległości nie będzie generowało dużego wysiłku dla wędkarza pozwalając mu na częste przerzucanie zestawów z przynętami w celu poszukiwania stref przebywania ryb. Złożona wędka zachwyca sztywnością w trzech czwartych swej długości, pozostała część przechodzi w pewnego rodzaju sprężystość by na samym końcu zamienić się w precyzyjne i czułe narzędzie pozwalające nam zobaczyć nawet bardzo delikatne branie ryby.

Okucia i wykończenie wędki morskiej do surfcastingu Tournament match Pro MK2 - fot. CwanaRyba.pl

Dolnik wędki zakończony jest solidnym i praktycznym korkiem z tworzywa sztucznego. Korek ten nie jest osadzony na stałe, można go szybko zdemontować uzyskując możliwość zastosowania reduktora, który dostarczony jest w standardzie wraz z wędką i mieści się w bocznej kieszonce pokrowca. Na pochwałę zasługuje pokrycie japońską gumą termokurczliwą również reduktora, dzięki temu entuzjaści jego używania odczują większy komfort trzymania tego dodatkowego fragmentu wędki.

CIĘŻAR RZUTOWY TOURNAMENT MATCH PRO MK2

Deklarowany przez producenta ciężar rzutowy wędki Tournament match Pro MK2 to 150-200g. Budowa wędki pozwala nam na korzystanie z zalecanych ciężarów rzutowych bez kompromisów. Nie zależnie, czy użyjemy ciężarka 150g, czy 200g bez obaw możemy włożyć w dynamikę rzutu całą swoją siłę. W tym miejscu artykułu warto wrócić do tematu wyważenia wędziska Tournament match Pro MK2 dzięki któremu, rzucanie ciężarkami o masach w przedziale od 175g do 200g jest niemalże nie do odróżnienia od rzucania lżejszymi gramaturami. To jedna z wielu cech, która wyróżnia tą właśnie wędkę od konkurencji.

wędka plażowa na tle gwiazdo bloków z betonu z ciężarkiem 150g

Wędka Tournament match Pro MK2 posiada ciężar rzutowy 150-200g - fot. CwanaRyba.pl

RZUTY WĘDKĄ TOURNAMENT MATCH PRO MK2

Po złożeniu wędki nad morzem i zamocowaniu do niej kołowrotka, odczujemy wyjątkowo wysoki komfort wyważenia wędziska TOURNAMENT match PRO MK2. Jeśli zdecydujemy się na zamocowanie kołowrotka na samym końcu dolnika wrażenie to narasta, a wędka zdaje się podczas rzucania nic nie ważyć. Takiego wysokiego komfortu wyważenia wędki podczas zarzucania w historii naszych testów jeszcze nie zaznaliśmy. Wędkarze przyzwyczajeni do wędek trzy częściowych po przesiadce na TOURNAMENT match PRO MK2 mogą opisywane doznania odczuwać jeszcze silniej.

Bezwysiłkowe rzuty na ponad 140 metrów wykonane wędką Tournament match Pro MK2 na filmie rolowana wersja pendulum podczas testów rzutów z delikatną przynętą w Ustroniu Morskim - video. CwanaRyba.pl

Wędka od Anyfish Anywhere jest niezwykłym połączeniem sztywności sekcji dolnej z charakterystyką ugięcia samej szczytówki. Wykonywanie rzutów wędką TOURNAMENT match PRO MK2 jest zjawiskiem bezprecedensowo przyjemnym nawet, jeśli wykonujemy rzut za rzutem przez wiele godzin. Precyzja i powtarzalność rzutów w tej wędce jest łatwa do osiągnięcia i nie wymaga tygodniowych trenningów, jak ma to miejsce z wieloma wędkami dalekiego zasięgu.

Tournament match Pro MK2 został wyposażony w przelotki BCMNAG Alconite firmy Fuji. Dolna część wędki uzbrojona jest w jedną przelotkę, a górna część wędki uzbrojona jest w resztę pierścieni. Ilość przelotek ich wysokość i rozmieszczenie na blanku wędziska zaprojektowano do użycia kołowrotka typu multiplikator. Podczas wykonywania rzutów wędki TOURNAMENT match PRO MK2 zachwycaliśmy się cichym i miękkim dźwiękiem przesuwania się żyłki po rantach pierścieni przelotek. Szczególną naszą uwagę zwrócił delikatny dźwięk uderzania o ceramikę przelotki węzła łączącego przypon strzałowy z żyłką główną zarówno dla przyponu konicznego jak i przypony strzałowego o jednakowej średnicy, gdzie przecież węzeł łączący żyłkę główną potrafi być dużych rozmiarów.

WIDOCZNOŚĆ BRAŃ NA TOURNAMENT MATCH PRO MK2

W naszej historii testowania wędek, przywykliśmy już do specyficznych sztywności angielskich szczytówek. W przypadku testowanego TOURNAMENT match PRO MK2, byliśmy mile zaskoczeni wysoką wrażliwością szczytówki nawet na najmniejsze brania. Wędka ta ma mieszankę cech, które pozwalają bardzo daleko rzucić i jednocześnie poprzez szczytówkę sygnalizować nam wszystkie anomalie, które mogą zwiastować brania ryb.

Po zarzuceniu i naprężeniu żyłki, charakterystyczne ugięcia wędki oznajmiające zakotwiczenie się ciężarka na dnie piaszczystym, zauważyliśmy już przy łowieniu ciężarkiem brazylijskim 130 gramowym a ciężarek tego typu nie należy do silnie kotwiczących się. Najpiękniejsze ugięcia szczytówki czekającej na pokazanie brania uzyskiwaliśmy przy ciężarkach o masach 150 gramowych podczas wiatrów nie przekraczających 25 km/h i 175 gramowych przy wiatrach 50 km/h.

Wygięta szczytówka wędki do surfcastingu firmy Anyfish Anywhere Tournament match Pro MK2

Doskonała czułość szczytówki na wędce do surfcastingu Tournament match Pro MK2 firmy Anyfish Anywhere - fot. CwanaRyba.pl

Zastosowanie ciężarków stożkowych albo kształtów piramid, czy ciężarków o konstrukcjach typu sputnik jeszcze bardziej ugina szczytówkę wędki TOURNAMENT match PRO MK2, czyniąc ją bardziej wrażliwą na pokazywanie brań nawet podczas silnych wiatrów. Szczytówka testowanej wędki firmy Anyfish Anywhere jest na tyle elastyczna, że w dużej części zapobiega wyrywaniu ciężarka z dna nawet na większych falach. Zauważyliśmy również podczas testów rzutowych z przynętami, że szczytówka Tournament match Pro MK2 w swej elastyczności i swego rodzaju plastyce ugięcia podczas silnych rzutów potrafi ochronić przynętę przed uszkodzeniem.

REDUKTOR CZYLI DOPALACZ WĘDKI

Wędki dwuczęściowe w większości przypadków wyposażone są w reduktor, który jest niczym innym jak dodatkowym elementem wędki pozwalającym nam na zwiększenie jej długości. Najczęściej są to krótkie odcinki dodatkowego blanku o długościach nie przekraczających pół metra. Miejsce do podpięcia reduktora znajduje się zawsze na samym dole wędziska, gdzie gumowy korek zabezpiecza wędkę. Po zdemontowaniu korka odsłania nam się otwór, gdzie wkładamy reduktor.

Tournament match Pro MK2 firmy AFAW z dodatkowym reduktorem zwanym często dopalaczem - fot. CwanaRyba.pl

Reduktor zwany też dopalaczem wędki ma różne zastosowania. Jednym z nich może być wydłużenie wędki w celu oddania dalszego rzutu, innym przeznaczeniem reduktora może być ochrona kołowrotka przed szkodliwym piaskiem. Przeważnie dotyczy to wędkarzy lubiących rzucać z kołowrotkiem umocowanym na samym końcu wędki.

Osoby te przed wykonaniem rzutu zdejmują reduktor wykonują rzut po czym wkładają reduktor i dopiero odkładają wędkę na tripod wędkarski. Reduktor może też służyć jako dodatkowy element wyważenia wędki i rozszerzonych konfiguracji umocowania kołowrotka, czy punktów trzymania wędki w dłoniach.

Wędkarze na plażach i zawodnicy na trawach dzielą się na takich co lubią stosować reduktory i na takich, którzy reduktorów nie lubią stosować. Wędka TOURNAMENT match PRO MK2 ma szansę przekonać wielu użytkowników stroniących od reduktora do stosowania go tak często jak to możliwe.

Firma ANYFISH ANYWHERE do wędki TOURNAMENT match PRO MK2 dodaje reduktor w zestawie. Podczas testów tego wędziska bardzo szybko przekonaliśmy się do stosowania reduktora. TOURNAMENT match PRO MK2 jest wędką, której dopalacz może stosować każda osoba chcąca użyć tego dodatku w celu oddania dalszego rzutu bez względu na swą budowę i masę ciała. Reduktor doskonale się trzyma również w małych dłoniach.

WĘDKA DO SURFCASTINGU O DWÓCH SEKCJACH

Widok dwuczęściowej wędki surfcastingowej na polskich plażach to niezwykle rzadki widok. Zdecydowana większość entuzjastów surfcastingu w naszym kraju używa wędek plażowych składających się z trzech sekcji. Stosowanie wędek trzy częściowych przez polskiego wędkarza nie do końca musi wynikać z przekonania, że to najlepszy wzór wędki na naszych łowiskach. Najlepszym wytłumaczeniem tej tendencji jest brak wędek dwu częściowych w Polskich sklepach.

Właściciele stacjonarnych sklepów wędkarskich w naszym kraju nie posiadają w sprzedaży takich wędek i tylko nieliczne sklepy internetowe oferują wędki dwu częściowe, sprowadzane tylko na indywidualne zamówienia. Tak więc wydawać by się mogło, że brak możliwości obejrzenia takiej wędki w sklepie, może być głównym powodem używania przez polskiego wędkarza plażowego wędek o trzech sekcjach.

Wędka odległościowa do surfcastingu na tle drewnianych pali na plaży morskiej

Dwu częściowa wędka do surfcastingu Tournament match Pro MK2 angielskiej firmy Anyfish Anywhere - fot. CwanaRyba.pl

GDZIE KUPIĆ WĘDKI ANYFISH ANYWHERE?

Firma ANYFISH ANYWHERE z siedzibą w Devon położonym na południowo-zachodnim regionie Anglii oferuje sprzedaż szerokiej gamy wędek, oraz innych produktów wędkarskich w swoim sklepie internetowym. Sklep ANYFISH ANYWHERE prowadzi sprzedaż wysyłkową do wszystkich zakątków świata. Warto zaznaczyć, że w przypadku zakupów do takich krajów jak Polska, firma ANYFISH ANYWHERE pokrywa koszty dostawy. Oczywiście należy liczyć się z opłatą celną jaka zostanie naliczona do przesyłki. Miejmy nadzieję, że te wspaniałe produkty zainteresują nie tylko polskich wędkarzy, ale i biznesmenów branży wędkarskiej i w niedługim czasie będzie można kupić produkty firmy ANYFISH ANYWHERE u polskiego dystrybutora.

Efektownie prezentująca się wędka do surfcastingu TOURNAMENT MATCH PRO MK2 na łowiskach Ustronia Morskiego, Dziwnówka i kanału jamneńskiego - fot. CwanaRyba.pl

PRZETESTUJ WĘDKĘ TOURNAMENT MATCH PRO MK2

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby zapoznać się z wędką Tournament match Pro MK2 firmy Anyfish Anywhere i przetestować ją osobiście na plażowych łowiskach. Wędka Tournament match Pro MK2 czeka na Ciebie gotowa do testowania uzbrojona w turniejowy kołowrotek ABU Garcia Ambassadeur 6500 C3 CT Mag, oraz zestawy do surfcastingu z naszego warsztatu. Chętnie zaprezentujemy możliwości wędki od Juliana Johna SHAMBROOKA dla wszystkich chętnych osób.

Wędka plażowa oparta o stojak wędkarski na tle morza

Stanowisko testowania wędki do surfcastingu Tournament match Pro MK2 na łowisku w pobliżu kanału jamneńskiego - fot. CwanaRyba.pl

Jako redakcja jednego z największych portali surfcastingowych nie zamykamy się biurze. Staramy się pojawiać na imprezach, zlotach, zawodach powiązanych z surfcastingiem. Bardzo chętnie spotykamy się z handlowcami, menadżerami i doświadczonymi wędkarzami w celu wymiany spostrzeżeń i zaprezentowania im sprzętu do surfcastingu firmy Anyfish Anywhere.

Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z wędkarstwem wykonywanym z plaży lub jeśli organizujesz wyjazd nad morze w celu uprawiania dyscypliny jaką jest surfcasting i longcasting, pomyśl o dopasowaniu się do naszych terminów wyjazdów. Jesteśmy bardzo otwarci na nowe znajomości, lubimy rozmawiać i chętnie opowiemy o wędce Tournament match Pro MK2 będąc nad morzem.

Tripod wędkarski plażowy i oparta o niego wędka morska

Stanowisko do testowania wędki do wędkarstwa plażowego Tournament match Pro MK2 podczas wędkowania w Ustroniu Morskim obok mola Busola - fot. CwanaRyba.pl

Znajdziecie nas na łowiskach w Jarosławcu, Darłówku, Dąbkach, Dąbkowicach, Łazach, Unieściu, Sarbinowie, Gąskach, Ustroniu Morskim, Dziwnówku, Kołobrzegu, Ustce, Orzechowie i Międzyzdrojach. Planując wędkowanie napisz do nas, może uda nam się ustalić wspólny termin i zaprezentować Tobie wędkę TOURNAMENT match PRO MK2. Zapraszamy również do nauki rzucania wędką TOURNAMENT match PRO MK2 na potrzeby zmagań turniejowych.

Widok zawodnika sportowego rzucającego za pomocą wędki ciężarkiem na odległość

Pendulum wykonane w stylu Rollover Cast podczas testów rzutowych dla wędki Tournament match Pro MK2 (kadr filmu z pokazów) - fot. CwanaRyba.pl

PODSUMOWANIE

Tournament match Pro MK2 firmy Anyfish Anywhere to wędka o niezwykłych parametrach i pięknym wyglądzie. Za każdym razem kiedy ją poddawaliśmy testom nad morzem spotykaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem wędkujących obok nas wędkarzy, co ciekawe tą wędką interesowały się również osoby nie związane z wędkarstwem. Nie dziwi nas to bo wędka ta jest wyjątkowa pod każdym względem. Po dłuższym zapoznaniu się z produktem firmy ANYFISH ANYWHERE uznajemy, że TOURNAMENT match PRO MK2 to wędka doskonała.

Wędka plażowa oparta o morski brzeg

Tournament match Pro MK2 firmy Anyfish Anywhere - fot. CwanaRyba.pl

Tournament match Pro MK2 to mistrzowskie połączenie właściwości rzutowych zamkniętych w ramy praktycznej i użytkowej wędki surfcastingowej. Doskonały kompromis między tym co niezbędne do dynamiki rzutu, a tym co przyjemne w praktycznym wędkowaniu z plaży. Jest to wędka, która w pokrowcu z reduktorem waży prawie kilogram, gdy ją złożymy i uzbroimy w kołowrotek stajemy się świadkami niezwykłej metamorfozy. Tournament match Pro MK2 przemienia się bowiem w niewiarygodnie lekkie narzędzie do połowu ryb na dalekich dystansach.

Wędka plażowa oparta o drzewo brzozy nad morzem

Wędka plażowa Tournament match Pro MK2 i zestaw do łowienia płastug troci i belon Platessa Clip Nymph C z warsztatu CwanaRyba - fot. CwanaRyba.pl

Budowa wędki Tournament match Pro MK2 pozwala na wykonywanie dalekich rzutów nie przerwanie przez wiele godzin. Wędka ta uzależnia nas do ciągłego i cyklicznego przerzucania zestawów surfcastingowych, zatracając nas w czasie i nie powodując przy tym efektu zmęczenia w następnych dniach. Zjawisko to może być kolebką pomysłu łowienia tylko jedną wędką bez konieczności dźwigania dodatkowych wędek i kołowrotków w celu odnalezienia żerujących ryb, a mobilność i częstotliwość rzutów stanie się naszym największym atutem.

Wędzisko plażowe na gałęzi brzozy

Wędka do surfcastingu Tournament match PRO MK2 angielskiej firmy ANYFISH ANYWHERE z zestawem na flądry i rzadkim ciężarkiem morskim z przesuniętym środkiem ciężkości w kształcie stożka z internetowego sklepu CwanaRyba-Sklep - fot. CwanaRyba.pl

Długość transportowa wędziska to 220 cm i cecha ta wiąże się z pewnymi dodatkowymi czynnościami związanymi z transportem i dodatkową ochroną tego wędziska. Zaistnieje potrzeba zakupu nowego dłuższego pokrowca i wydzielenia dodatkowej przestrzeni w samochodzie. Do dobry moment by zwrócić uwagę na ciekawy produkt firmy AFAW jakim jest specjalistyczny pokrowiec PRO Series Rod Holdall & Hood.

Może to być najlepsze rozwiązanie do praktycznej ochrony nie tylko testowanego w naszym artykule wędziska firmy Anyfish Anywhere. Tournament match PRO MK2 rekompensuje te czynności bardzo wysokim komfortem użytkowania po złożeniu sekcji w całość już na łowisku. Komfort ten jest tak mocno odczuwalny, że większość użytkowników Tournament match Pro MK2 może już nie chcieć używać wędek składającej się z trzech sekcji.

Deklarowany przez producenta ciężar rzutowy wędki Tournament match Pro MK2 jest prawdziwy i nie zagraża uszkodzeniu wędki nawet przy najsilniejszych wymachach i najbardziej wymagających technikach rzutu. Nawet użycie reduktora wydłużającego nam znacznie dźwignię rzutu, nie osłabi i nie zagrozi konstrukcji wędziska Tournament match Pro MK2. Ciężar rzutowy tego modelu wędki też dobrze wpasowuje się w warunki pogodowe i stany morza bałtyckiego polskiego wybrzeża, dzięki czemu nie musimy obawiać się nagłych zmian siły i kierunków wiatrów.

Wędka odległościowa do surfcastingu Tournament match Pro MK2 firmy Anyfish Anywhere

Test wędki surfcastingowej Tournament match Pro MK2 angielskiej firmy Anyfish Anywhere - fot. CwanaRyba.pl

Tournament match Pro MK2 może być dla wielu właścicieli początkiem wielkiej przygody nie tylko wędkarskiej, ale otwartymi drzwiami do świata longcastingu turniejowego. Kupując wędkę Tournament match Pro MK2 i decydując się na używanie multiplikatora z otwartą klatką możemy swobodnie łowić rekreacyjnie na dalekich dystansach trenując rzuty do momentu podjęcia decyzji o wkroczeniu w świat turniejowych zmagań. Wędka ta pewnie wkracza w obszar dwóch przestrzeni, gdzie jedna to umilanie wędkowania, a druga to sportowe zmagania na bardzo wysokim poziomie.

Wędka plażowa i multiplikator oświetlony porannym światłem na tle drewniaych pali

Wędka Tournament match PRO MK2 na plaży w Ustroniu Morskim - fot. CwanaRyba.pl

Wędka surfcastingowa firmy Anyfish Anywhere jest niezwykle wyróżniającym się produktem. W gąszczu innych wędek plażowych widzianych na polskich plażach, konstrukcja Tournament match Pro MK2 cechuje się wysoką estetyką, osiągami i wielozadaniowością. Ta angielska wędka w naszej ocenie jest produktem doskonałym i godnym polecenia, jest też wędką jedną z najlepszych jakie testowaliśmy w ciągu ostatnich lat. Gratulujemy firmie ANYFISH ANYWHERE doskonałego produktu i serdecznie pozdrawiamy JULIANA SHAMBROOKA dzięki któremu mogliśmy przedstawić naszym czytelnikom jedną z Jego wędek.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK