ZAKLĘCIA WĘDKARSKIE

surfcasting-wędkarstwo z plaży Bałtyk Mielno kanał w Unieściu

Każda wyprawa wędkarska ma swoją przygodę, również i ta nasza z przedostatniego dnia marca stała pod znakiem metod zaklinania ryb w morzu. W dzisiejszym artykule omówimy sposoby zaklinania ryb, oraz ich skuteczności. Przyjrzymy się talizmanom i czynnikom wpływającym na efektywność i ciekawość przygody wędkarskiej.

Pierwszy omen szczęścia w surfcastingu.

Jako pierwszy omen szczęścia na plaży należy przyjąć pozostawienie dzień wcześniej butów w celu wyschnięcia na dachu samochodu w mroźną jeszcze noc.

Zamarznięte buty na dachu samochodu, to dobry omen dla poszukiwaczy bursztynów

Zamarznięte buty na dachu samochodu, to dobry omen dla poszukiwaczy bursztynów.

Dzięki takiemu zaklęciu już przed samym wędkowaniem na plaży uzyskujemy szczęście w postaci nie zliczonej ilości bursztynu wyrzuconego na brzegu morza. Bursztyny są duże i licznie usiane wśród osadu na linii styku wody z lądem.

Cudowne bursztyny, to efekt zaklinania w postaci pozostawionych na całą noc butów na dachu samochodu

Bursztyny, to efekt zaklinania w postaci pozostawionych na noc butów na dachu samochodu.

Kolejnym plażowym zaklęciem jest przeklinanie zbyt blisko wędkujących z łodzi ludzi bez wyobraźni. Jednak zaklęcia w postaci spadających w okolicach łodzi ciężarków o wadze 150 g przekonały łowiących z łajby o fakcie zbyt bliskiego wędkowania wśród sufrcastingowców . Pozdrawiamy w tym momencie wędkarzy, którzy myślą że wędkowanie z plaży ogranicza się do rzutów na odległości 60-100 metrów. Panowie wodniacy surfcastingowiec potrafi zarzucić na odległość 180 metrów, więc uszanujmy ich rewir wędkowania zwłaszcza, że na łowisku byli pierwsi.

Panowie wodniacy poddali się oddalając na bezpieczną i koleżeńską odległość

Panowie wodniacy poddali się oddalając na bezpieczną i koleżeńską odległość.

Możemy sobie na plaży znaleźć dowolny element do szamańskich zaklęć w celu obfitych połowów. W tym przypadku obrałem sobie drewniane pale.

Stare falochrony mogą być również obiektem zaklinania ryb

Stare falochrony mogą być również obiektem zaklinania ryb.

Zaklinanie starych falochronów daje rezultaty w postaci małej flądry, więc ten element magii darujmy sobie.

Stornia efektem zaklinania starych falochronów

Stornia efektem zaklinania starych falochronów.

Paweł ma inną metodę zaklinania, mianowicie po wejściu do wody i zarzuceniu zestawu tańczy w falach Bałtyku indiański taniec kojota. Czas pokazał, że i ta metoda zaklinania ryb nie przynosi pożądanych skutków.

Taniec kojota w wykonaniu Pawła

Taniec kojota w wykonaniu Pawła.

Drugą metodą zaklinania ryb przez Pawła było traktowanie wód Bałtyku zaczarowaną drewnianą różdżką. W tą metodę jednak wierzę, ale Paweł pomylił różdżki.

Każda metoda jest dobra jeśli doprowadza do celu

Każda metoda jest dobra jeśli doprowadza do celu.

Kolega Piotr ma metodę zaklinania ryb „na Beduina”. Nic prostszego wystarczy kucnąć między wędkami i odprawiać mantrę w postaci słów taś, taś, taś, taś, taś rybki.

Metoda zaklinania ryb na Beduina

Metoda zaklinania ryb na Beduina.

Metoda jak najbardziej skuteczna, bo przyniosła jakieś rezultaty, a nawet niespodziankę w postaci złowienia miarowej storni.

Najlepsze zaklęcie znalazł kolega Piotr

Najlepsze zaklęcie znalazł kolega Piotr.

Osobiście w tym dniu próbowałem dwóch wydawało mi się pewnych zaklęć. Pierwsze zaklinanie na „siostry zakonne”, drugie na „mężatkę”. Pierwsze zaklęcie skończyło się na „szczęść boże”, drugie na dziwnym spojrzeniu pani w brązowych butach.

Trudna sztuka zaklinania ryb na zakonnice

Trudna sztuka zaklinania ryb na zakonnice.

.

Sztuka zaklinania ryb na mężatkę

Sztuka zaklinania ryb na mężatkę.

Zaklinanie na „mężatkę”, to trudna sztuka i niewłaściwie wykonane może przyczynić się do nieszczęścia w postaci całkowitego zamoczenia się w wodach Bałtyku.

Krople rozpaczy po zaklęciach na mężatkę

Krople rozpaczy po zaklęciach na mężatkę.

Podsumowując zaklinanie ryb w przedostatni dzień marca. Najlepsze rezultaty dało zaklinanie na „Beduina” wykonywane przez kolegę Piotra.

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK