CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu do łowienia belon Belona Clip Up A

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Belona Clip Up A

Zestaw do połowu Belony metodą gruntową

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

 • Najważniejsze cechy:
  • System antysplątaniowy - Splach Down Solo
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • Zestaw unoszony 80 cm nad dnem
  • Uzbrojony w pojedynczy haczyk
  • Dla średnich wielkości przynęt
  • Do każdego rodzaju wędziska
  • Do ciężarków każdego typu
  • Ultra cienki haczyk
Zestaw na belony Belona Clip Up A

Zestaw plażowy na belony Belona Clip Up A - fot. CwanaRyba.pl

Zestaw plażowy Belona Clip Up A został zaprojektowany do efektywnego łowienia Belon na średniej wielkości filety śledzia, szproty i makreli 80 cm nad dnem.

Opatentowany element opisywanego zestawu plażowego umożliwia skuteczne zabezpieczenie przynęty przed niekorzystnym dla odległości rzutu rotowaniem i splątaniem się.

Nasz zestaw do połowu Belon został zaprojektowany dla użycia przynęt typu filet. Wielkość fileta powinna być większa od długości trzonka haczyka o około 2 cm.

Zgodnie z ustawą o sportowym połowie ryb w morzu zestaw uzbrojony jest w jeden haczyk. Dla umożliwienia zawieszenia przynęty tuż pod powierzchnią służy nie przesuwana 15 mm kulka wypornościowa, która spełnia swą wielkością polskie regulacje prawne.

Haczyk naszego zestawu powinnien po założeniu przynęty wystawać aż do łuku kolankowego. Tak uzbrojony haczyk z przynętą wkładamy między szczelinkę w klipsie i blokujemy go za pomocą talerzyka.

Po zarzuceniu ciężarek dotknie powierzchni wody i uruchomi talerzyk mechanizmu uwalniając haczyk z przynętą, a zestaw zostanie wyciągnięty pod powierzchnię.

Wszystkie nasze zestawy plażowe oparte w budowie o system Impact Clips lub Splach Down Solo, wymagają wyrobienia w sobie odruchu zarzucania parabolą wyższą niż bez tego systemu. Dzięki tej technice zarzucania system działa w absolutnie nienaganny sposób. Przed każdym zarzuceniem należy sprawdzić stan klipsa Splach Down Solo i w razie jego zabrudzenia starannie oczyścić.

Mocowanie ciężarka do Splach Down Solo

Splach Down Solo oferuje uniwersalne mocowanie każdego ciężarka używanego w surfcastingu. W razie potrzeby można dopasować szczelinę mocowania do grubości drutu ciężarka za pomocą szczypiec lub kombinerek.

Zestaw na belony Belona Clip Up A

Miejsce mocowania ciężarka do systemu Splach Down Solo zestawu Belona Clip Up A - fot. CwanaRyba.pl

Mocowanie haczyka do Splach Down Solo

W Splach Down Solo mocujemy haczyk z przynętą za pomocą przesuwanego talerzyka, który w pozycji górnej otwiera szczelinkę w którą wkładamy kolanko haczyka, gdy talerzyk przesuniemy w dół zablokujemy haczyk.

Zestaw na belony Belona Clip Up A

Prawidłowe osadzenie haczyka w systemie Splach Down Solo w zestawie Belona Clip Up A - fot. CwanaRyba.pl

Haczyk w systemie Splach Down Solo

System Splach Down Solo mimo swych niewielkich gabarytów pozwala na użycie haczyków nawet do numeracji aż 3/0. System Splach Down Solo współpracuje z małymi i dużymi haczykami wraz z przynętami umieszczonymi na nich.

Zestaw na belony Belona Clip Up A

Szczegóły osadzenia haczyka w systemie Splach Down Solo w zestawie Belona Clip Up A - fot. CwanaRyba.pl

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Uwaga! W niektórych naszych zestawach wykorzystany jest ultra cienki haczyk, który idealnie nadaje się do przebijania skór filetów, w przypadku złowienia ryby należy bardzo delikatnie wyhaczać go z układu pokarmowego ryby która go połknęła. Wszelkie próby siłowe mogą złamać ten specjalistyczny haczyk do filetów.

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK