CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu do łowienia dorszy Callarias Clip B

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Callarias Clip B

Zestaw plażowy do połowu dorsza i dużej flądry

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

 • Najważniejsze cechy:
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • System antysplątaniowy - Impact Clip
  • Uzbrojony w pojedynczy haczyk
  • Do każdego rodzaju wędziska
  • Do ciężarków każdego typu
  • Do bardzo dużych przynęt
  • Ultra cienki haczyk
Zestaw na dorsze - Callarias Clip B

Zestaw plażowy na dorsza Callarias Clip B - fot. CwanaRyba.pl

Zestaw plażowy Callarias Clip B został zaprojektowany do łowienia dorszy i dużych fląder w znacznej odległości od brzegu na duże filety tobiasa, śledzia, szproty i makreli umieszczonych na dnie.

Opatentowany element opisywanego zestawu plażowego umożliwia skuteczne i pewne zabezpieczenie przynęty przed niekorzystnym dla odległości rzutu rotowaniem i splątaniem się.

Nasz zestaw do połowu dorszy i dużych fląder w morzu został zaprojektowany dla użycia przynęt typu filet. Wielkość fileta powinna być większa od długości trzonka haczyka o około 3 cm.

Zgodnie z ustawą o sportowym połowie ryb w morzu zestaw uzbrojony jest w jeden haczyk. Przypominamy, że gatunek ten jest chroniony w niektórych rejonach Bałtyku. Przed łowieniem dowiedź się o szczegółach łowiska.

Koniec troka zakończony pentelką osadzamy w klipsie napinając tym samym zestaw tak by uzbrojony w przynętę haczyk mocno oparł się o krętlik zestawu.

Warto dużą przynętę zabezpieczyć przed rzutem nitką zabezpieczającą lub taśmą PVA. Po zarzuceniu ciężarek dotknie powierzchni wody i uruchomi dźwignię mechanizmu uwalniając koniec troka a zestaw zostanie wyciągnięty.

Uwaga! W niektórych naszych zestawach wykorzystany jest ultra cienki haczyk, który idealnie nadaje się do przebijania skór filetów, w przypadku złowienia ryby należy delikatnie go wyhaczać.

Wszystkie nasze zestawy plażowe oparte w budowie o system Impact Clips, wymagają wyrobienia w sobie odruchu zarzucania parabolą wyższą niż bez tego systemu. Dzięki tej technice zarzucania system działa w nienaganny sposób.

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK