CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu gruntowego na dorsze Callarias Duo Clip C

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Callarias Duo Clip C

Zestaw plażowy na dorsza z dwoma haczykami

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

 • Najważniejsze cechy:
  • Modułowa budowa pozwala na szybką rozbudowę systemu
  • System antysplątaniowy Splach Down Solo
  • Najskuteczniejszy w okresie późnej jesieni
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • Do każdego rodzaju wędziska
  • Do ciężarków każdego typu
  • Uzbrojony w dwa haczyki
  • Do dużych przynęt
  • Ultra cienki haczyk
Zestaw na dorsza Callarias Duo Clip C

Zestaw plażowy na dorsza Callarias Duo Clip C - fot. CwanaRyba.pl

Zestaw plażowy do połowu dorszy Callarias Duo Clip C został zaprojektowany w celu zwiększenia dystansu rzutu o około 20%. Opatentowany element Splach Down Solo opisywanego zestawu umożliwia skuteczne zabezpieczenie przynęty podczas rzutu.

Nasz zestaw do połowu dorszy został zaprojektowany dla użycia przynęt typu filet, krewetka i arenikola. Dla niektórych delikatniejszych filetów warto rozważyć użycie nici elastycznych, które zabezpieczą przynętę podcza silnego zarzucania.

Zestaw uzbrojony jest w dwa haczyki w celu maksymalnego zabezpieczenia dużej przynęty przed zerwaniem podczas rzutów. Modułowa budowa naszych zestawów do połowu z plaży pozwala łączyć je w grupy, zwiększając efektywność kosztem odległości rzutu.

Callarias Duo Clip C pozwala łowić dalej od brzegu niż standardowe systemy plażowe, a jej najlepsze efekty notuje się w okresie przebywania ryb na pierwszej rewie w nocy w okresach październik / listopad / grudzień /styczeń.

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Jak używać zestawu plażowego Callarias Duo Clip C

Opisywany zestaw jest przeznaczony do łowienia ryb dorszowatych głównie na filety ze śledzia, makreli, szprota i tobiasa, oraz na krewetki królewskie i krewetki białe. Jest zaprojektowany by łowić nim w dni wody bardzo wzburzonej. Uzbrojoną przynętę w haczyk należy osadzić w opatentowanym klipsie. Należy zwrócić uwagę by haczyk zdecydowanie wystawał z fileta od strony skóry a nie miękkiej tuszki. Wielkość fileta powinna być o jeden centymetr dłuższa od trzonka haczyka. Najlepsze efekty uzyskuje zarzucony przed i na rewę.

Zwiększ skuteczność poprzez moduł dodatkowy

Callarias Duo Clip C to zestaw z pojedynczym przyponem, Polskie przepisy regulujące połowy ryb dorszowatych nie zezwalają na łowienie tych gatunków na polskiej części Bałtyku. Nasz zestaw doskonale zdaje egzamin dla wędkarzy ławiących dorsze w obszarach, gdzie nie jest zabronione łowienie tego gatunku jak Norwegia lub Szwecja. Nasz zestaw posiada możliwość doczepienia drugiego zestawu tworząc podwójny system.

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Uwaga! W niektórych naszych zestawach wykorzystany jest ultra cienki haczyk, który idealnie nadaje się do przebijania skór filetów, w przypadku złowienia ryby należy bardzo delikatnie wyhaczać go z układu pokarmowego ryby która go połknęła. Wszelkie próby siłowe mogą złamać ten specjalistyczny haczyk do filetów.

Wszystkie nasze zestawy plażowe oparte w budowie o system Impact Clips lub Splach Down Solo, wymagają wyrobienia w sobie odruchu zarzucania parabolą wyższą niż bez tego systemu. Dzięki tej technice zarzucania system działa w absolutnie nienaganny sposób. Przed każdym zarzuceniem należy sprawdzić stan klipsa Impact i w razie jego zabrudzenia starannie oczyścić.

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK