CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu do surfcastingu Long Cast

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Long Cast

Zestaw plażowy do bardzo dalekich rzutów

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

  • W skład zestawu nie wchodzi taśma PVA
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • Skuteczny przez cały rok kalendarzowy
  • System antysplątaniowy - taśma PVA
  • Uzbrojony w pojedynczy haczyk
  • Do wszystkich typów ciężarków
  • Do większości gatunków ryb
  • Do małych przynęt
Zestaw do surfcastingu Long Cast

Zestaw plażowy z żyłką strzałową do dalekich rzutów Long Cast - fot. CwanaRyba.pl

Więcej o zestawie Long Cast

Budowa zestawu opiera się na pominięciu łączenia przyponu strzałowego z zestawem. Zestaw, to długi przypon strzałowy zaopatrzony w boczny trok z haczykiem. W skład zestawu nie wchodzi ciężarek ani taśma PVA.

Zestaw zbudowany jest z przyponu strzałowego o jednorodnym przekroju, a średnica jego może zawierać się w przedziale od 0,7 mm do 1,0 mm. Zestaw ten zawiera przypon z jednym średniej wielkości haczykiem.

Nasz patent pozwala na zastosowanie w zestawie tylko jednego roboczego węzła, który nie bierze udziału w rzucie. Reszta umocowań zestawu oparta jest na precyzyjnie zaciśniętych tulejkach.

Tulejki

Tulejki te są najważniejszym elementem zestawu i zaciska je urządzenie specjalnie zaprojektowane do tych celów. Szczegóły zaciskania są naszą tajemnicą a wytrzymałość zestawu jest wyższa o 30-40% od wiązanych wersji.

Największą innowacją jest pozbycie się wszelkich systemów mocujących haczyk podczas rzutów na rzecz specjalnej rozpuszczalnej taśmy, która nie jest dostarczona z zestawem.

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Jak używać zestaw plażowy Long Cast?

Zestaw składa się z jednolitego przyponu strzałowego o długości około 8,5 metra. Nie jest to przypon koniczny, więc trzeba zastosować specjalny węzeł z którym połączymy żyłkę główną. Całość zestawu po dowiązaniu do żyłki głównej powinniśmy tak nawinąć by węzeł był przy rancie szpuli kołowrotka stroną bliżej dolnika. Należy pamiętać by podczas zarzucania kołowrotkiem o stałej szpuli trzpień kołowrotka był jak najmniej wysunięty. Samo zarzucenie na tak dużą odległość nie stanowi problemu, problemem jest zarzucenie zestawem uzbrojonym w przynętę.

Aby przynęta nie uległa rozcięciu przez haczyk i siłę wymachu trzeba uciec się do zabiegu zabezpieczającego. Uzbrojoną przynętę w haczyk należy starannie owinąć warstwą specjalnej taśmy rozpuszczalnej i nią też przywiązać do przyponu strzałowego haczykiem bliżej szczytówki wędziska. Czynność tak powinna trwać stosunkowo krótko i przy odrobinie wprawy zajmuje kilkanaście sekund. W zestawie Long Cast zalecane jest użycie małych przynęt wielkością przypominające pojedynczą dendrobenę # 3 lub 3 cm ogonek tobiasa.

Jakie wędki dla zestawu Long Cast?

Niestety niewiele wędek potrafi regularnie zarzucać na imponujące odległości. Znane nam są trzy przetestowane przez nas wędki dostępne w Polsce, które napędzą zestaw Long Cast do osiągnięcia odległości powyżej 180 metrów i są to:

Posiadasz wędkę, która osiąga z naszym zestawem odległości rzutów z przynętą powyżej 180 metrów? Napisz do nas chętnie ją poznamy i naniesiemy na listę.

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK