CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu do surfcastingu Medium Cast Clip

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Medium Cast Clip

Zestaw plażowy do dalekich rzutów

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

 • Najważniejsze cechy:
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • Skuteczny przez cały rok kalendarzowy
  • System antysplątaniowy - Impact Clip
  • Uzbrojony w pojedynczy haczyk
  • Do wszystkich typów ciężarków
  • Do średnich i małych przynęt
  • Do większości gatunków ryb
Zestaw do surfcastingu Medium Cast Clip

Zestaw plażowy z żyłką strzałową do dalekich rzutów Medium Cast Clip - fot. CwanaRyba.pl

Wiecej o zestawie surfcastingowym Medium Cast Clip

Pomysł budowy Medium Cast Clip opiera się na pominięciu łączenia przyponu strzałowego z zestawem. Nasze rozwiązanie, to długi przypon strzałowy na którym umieszczony jest specjalny system Impact Clips, Gemini Splach Down Solo lub Splach Down Solo do mocowania haczyka. Zestaw budowany jest z przyponu strzałowego o jednorodnym przekroju, więc trzeba zastosować specjalny węzeł z którym połączymy żyłkę główną. Średnica przyponu może zawierać się w przedziale od 0,5 mm do 0,6 mm, system zawiera jeden haczyk.

Tulejki zaciskowe

Tulejki te są najważniejszym elementem zestawu i zaciska je urządzenie specjalnie zaprojektowane do tych celów. Szczegóły zaciskania są naszą tajemnicą a wytrzymałość zestawu jest wyższa o 30-40% od wiązanych wersji.

Rzuty powyżej 160 metrów

Zestaw plażowy Medium Cast Clip potrafi w technice OTG posłać przynętę na imponujące odległości nie naruszając jej. Przy odrobinie wprawy wędkarza Medium Cast Clip potrafi przekroczyć dystans 160 metrów, a nasz rekord tym zestawem wynosi 196 metrów z użyciem przynęty.

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Jak używać zestaw plażowy Medium Cast Clip?

Zestaw składa się z jednolitego przyponu strzałowego o długościach bliskich 9 metrów. Nie jest to przypon koniczny, więc trzeba zastosować specjalny węzeł z którym połączymy żyłkę główną. Całość zestawu po dowiązaniu do żyłki głównej powinniśmy tak nawinąć by węzeł był przy rancie szpuli kołowrotka stroną bliżej dolnika. Należy pamiętać by podczas zarzucania kołowrotkiem o stałej szpuli trzpień kołowrotka był jak najmniej wysunięty. Uzbrojoną przynętę w haczyk należy osadzić w specjalnym opatentowanym klipsie i przy odrobinie wprawy czynność ta zajmuje kilka sekund. W zestawie Medium Cast Clip zalecane jest użycie małych przynęt wielkością przypominające pojedynczą dendrobenę # 2 lub 4 cm ogonek tobiasa. Wytrzymałość została zaprojektowana tylko pod rzuty OTG, nie zaleca się techniki Pendulum.

Jakie wędki dla zestawu Medium Cast Clip?

Przetestowaliśmy na plaży wiele wędek idealnie pasujących do zestawu surfcastingowego Medium Cast Clip w celu osiągnięcia odległości powyżej 160 metrów z użyciem przynęt średniej wielkości i są to:

  • Century Kompressor WR300
  • Dragon Surf Master Easy Cast 4,50
  • Grauvell Teknos Surf Z
  • Grauvell Surf Competition
  • Grauvell Teknos Surf Z
  • ULTEGRA SURF TUBULAR TIP
  • Dragon Surf Master Easy Cast 4,20
  • MAVER ELITE SURF
  • DEGA SURF Masterpiece AX Tip Control
  • DEGA SURF Masterpiece AHX Tip Control
  • DEGA SURF Instructor
  • DEGA Balance TX Surf

Posiadasz wędkę, która osiąga odległości rzutów z naszym zestawem z przynętą powyżej 160 metrów? Napisz do nas chętnie ją poznamy i naniesiemy na listę.

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Wszystkie nasze zestawy plażowe oparte w budowie o system Impact Clips lub Splach Down Solo, wymagają wyrobienia w sobie odruchu zarzucania parabolą wyższą niż bez tego systemu. Dzięki tej technice zarzucania system działa w absolutnie nienaganny sposób. Przed każdym zarzuceniem należy sprawdzić stan klipsa Impact i w razie jego zabrudzenia starannie oczyścić.

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023 All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK