CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu na flądry Platessa Clip Pancake B

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Platessa Clip Pancake B

Zestaw plażowy do połowu flądry podczas flauty

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

 • Najważniejsze cechy:
  • Modułowa budowa pozwala na szybką rozbudowę systemu
  • Najskuteczniejszy w okresie wiosny i jesieni
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • System antysplątaniowy - Impact Clip
  • Uzbrojony w pojedynczy haczyk
  • Dwukrotnie wydłużony przypon
  • Do każdego rodzaju wędziska
  • Do średnich i dużych przynęt
  • Do ciężarków każdego typu
  • Ultra cienki haczyk
Zestaw na flądry Platessa Clip Pancake B

Zestaw plażowy na flądrę Platessa Clip Pancake B - fot. CwanaRyba.pl

Zestaw plażowy do połowu ryb flądrowatych Platessa Clip Pancake B został przeprojektowany do efektywniejszego łowienia w bezwietrzne dni przy czym nie utracił zdolności zwiększenia dystansu rzutu o 15-20% w stosunku do tradycyjnych zestawów plażowych na flądry.

Opatentowany element opisywanego zestawu plażowego umożliwia skuteczne zabezpieczenie przynęty przed niekorzystnym dla odległości rzutu rotowaniem i splątaniem się. Typ budowy "B" umożliwia przynęcie wabienie ryb w odległości uniemożliwiającej splątanie się z żyłką zestawu.

Nasz zestaw do połowu fląder został zaprojektowany dla użycia przynęt typu filet, dendrobena, krewetka i arenikola. Uwaga! W zestawie wykorzystany jest ultra cienki haczyk, który idealnie nadaje się do przebijania mocnych skór filetów. Wielkość fileta powinna być większa od długości trzonka haczyka o około 1 cm.

Zestaw uzbrojony jest w jeden haczyk w celu zwiększenia jego zasięgu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by zestaw uzbroić w drugi haczyk. Haczyk powinien zdecydowanie wystawać z przynęty w celu włożenia go do systemu Imact Clips lub Splach Down Solo. Modułowa budowa naszych zestawów do połowu z plaży pozwala łączyć je w grupy, zwiększając efektywność kosztem odległości rzutu.

Platessa Clip Pancake B pozwala łowić nieco dalej niż standardowe systemy plażowe a jej najlepsze efekty notuje się w okresie przebywania ryb na pierwszej rewie za dnia w okresach kwiecień / maj i w nocy w okresach październik / listopad / grudzień. Jego osiągi pozwalają już dotrzeć do siedlisk turbota.

Pancake to rozwiązanie, które pozwala na łowienie w dni bezwietrzne bez obawy, że ciężarek schowa przynętę pod sobą.

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Jak używać zestawu plażowego Platessa Clip Pancake B?

Opisywany zestaw jest przeznaczony do łowienia ryb flądrowatych głównie na filety ze śledzia, makreli, szprota i tobiasa, oraz na krewetki królewskie i krewetki białe. Jest zaprojektowany by łowić nim w morzu w dni bezwietrzne i wody stojące. Uzbrojoną przynętę w haczyk należy osadzić w opatentowanym klipsie a w drugiej kolejności osadzić w nim pętelkę bocznego troka. Należy zwrócić uwagę by haczyk zdecydowanie wystawał z fileta od strony skóry a nie miękkiej tuszki. Wielkość fileta powinna być o jeden centymetr dłuższa od trzonka haczyka. Najlepsze efekty tym zestawem uzyskamy w dni bezwietrzne (flauta) zarzucając jak najdalej i systematycznie bardzo powoli podciągając zestaw o kilkanaście centymetrów aż do samego brzegu.

Zwiększ skuteczność poprzez moduł dodatkowy

Platessa Clip Pancake B to zestaw z pojedynczym trokiem, jednak Polskie przepisy regulujące połowy ryb flądrowatych zezwalają na łowienie tych gatunków na dwa troki uzbrojone w haczyk. Nasz zestaw posiada możliwość doczepienia drugiego zestawu tworząc podwójny system. Nic nie stoi na przeszkodzie by zestawy mieszać z innym naszymi systemami uzbrojonymi w pojedyńcze troki.

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Uwaga! W niektórych naszych zestawach wykorzystany jest ultra cienki haczyk, który idealnie nadaje się do przebijania skór filetów, w przypadku złowienia ryby należy bardzo delikatnie wyhaczać go z układu pokarmowego ryby która go połknęła. Wszelkie próby siłowe mogą złamać ten specjalistyczny haczyk do filetów.

Wszystkie nasze zestawy plażowe oparte w budowie o system Impact Clips lub Splach Down Solo, wymagają wyrobienia w sobie odruchu zarzucania parabolą wyższą niż bez tego systemu. Dzięki tej technice zarzucania system działa w absolutnie nienaganny sposób. Przed każdym zarzuceniem należy sprawdzić stan klipsa Impact i w razie jego zabrudzenia starannie oczyścić.

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK