CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu do surfcastingu Platessa Clip Up D

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Platessa Clip Up D

Zestaw plażowy do połowu większości gatunków ryb w morzu

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

 • Najważniejsze cechy:
  • Skuteczny przez cały rok kalendarzowy
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • System antysplątaniowy - Impact Clip
  • Uzbrojony w pojedynczy haczyk
  • Dla średnich wielkości przynęt
  • Do każdego rodzaju wędziska
  • Do większości gatunków ryb
  • Trok i haczyk unoszony
Zestaw do surfcastingu Platessa Clip Up D

Zestaw plażowy do łowienia ryb w morzu Platessa Clip Up D - fot. CwanaRyba.pl

Zestaw plażowy do połowu ryb metodą surfcastingową Platessa Clip Up D został zaprojektowany w celu zwiększenia dystansu rzutu dla każdego rodzaju wędziska i techniki zarzucania.

Opatentowany element opisywanego zestawu plażowego umożliwia skuteczne zabezpieczenie przynęty przed niekorzystnym dla odległości rzutu rotowaniem i splątaniem się nawet w wietrzne dni.

Ten ciekawy i innowacyjny zestaw całkowicie jest naszym patentem i służył głównie do zamiaru połowów na fileta ryb flądrowatych w okresie słabej aktywności tego gatunku.

Szybko się okazało, że skuteczność Platessa Clip Up D jest wysoka na innych gatunkach. Zestaw ten zdał egzamin również na takie gatunki jak troć, okoń i leszcz zastępująć fileta dendrobeną, krewetką indyjską.

Polskie przepisy łowienia w morzu zezwalają wędkarzom na używanie maksymalnie dwóch haczyków pod warunkiem łowienia ryb flądrowatych.

Zestaw uzbrojony jest w jeden haczyk w celu zwiększenia jego zasięgu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by zestaw uzbroić w drugi haczyk. Modułowa budowa naszych zestawów pozwala łączyć je w grupy, zwiększając efektywność kosztem odległości rzutu.

Wszystkie nasze zestawy plażowe oparte w budowie o system Impact Clips lub Splach Down Solo, wymagają wyrobienia w sobie odruchu zarzucania parabolą wyższą niż bez tego systemu. Dzięki tej technice zarzucania system działa w absolutnie nienaganny sposób. Przed każdym zarzuceniem należy sprawdzić stan klipsa Impact i w razie jego zabrudzenia starannie oczyścić.

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Jak używać zestawu plażowego Platessa Clip Up D

Opisywany zestaw jest przeznaczony do łowienia ryb nie tylko flądrowatych i można na haczyk zakładać filety ze śledzia, makreli, szprota i tobiasza czyli tubisa, oraz na dendrobeny, robaka piaskowego, krewetki królewskie i indyjskie. Jest zaprojektowany by łowić nim nawet w dni wody wzburzonej. Uzbrojoną przynętę w haczyk należy osadzić w opatentowanym klipsie. Należy zwrócić uwagę by haczyk zdecydowanie wystawał z fileta od strony skóry, a nie miękkiej tuszki. Wielkość fileta powinna być o jeden centymetr dłuższa od trzonka haczyka. Następnie na klips zakładamy pentęlkę z wabikiem w postaci kulki wypornościowej. Najlepsze efekty w dni morza wzburzonego uzyskuje zarzucony przed i na rewę.

Zwiększ skuteczność poprzez moduł dodatkowy

Platessa Clip Up D to zestaw z pojedynczym trokiem, jednak Polskie przepisy regulujące połowy ryb flądrowatych zezwalają na łowienie tych gatunków na dwa troki uzbrojone w haczyk. Nasz zestaw posiada możliwość doczepienia drugiego zestawu tworząc podwójny system. Nic nie stoi na przeszkodzie by zestawy mieszać z innym naszymi systemami uzbrojonymi w pojedyńcze troki.

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Uwaga! W niektórych naszych zestawach wykorzystany jest ultra cienki haczyk, który idealnie nadaje się do przebijania skór filetów, w przypadku złowienia ryby należy bardzo delikatnie wyhaczać go z układu pokarmowego ryby która go połknęła. Wszelkie próby siłowe mogą złamać ten specjalistyczny haczyk do filetów.

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK