CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu pływającego z błystką na flądry Platessa Fluo Clip Olympic Arenic Up C

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Platessa Fluo Clip Olympic Arenic Up C

Zestaw plażowy do połowu flądry unoszony nad dnem

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

  • Modułowa budowa pozwala na szybką rozbudowę systemu
  • Przystosowany do przynęty arenikola (piaskówka)
  • System antysplątaniowy - Splach Down Solo
  • Najskuteczniejszy w okresie wiosna jesień
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • Wabiąca błystka obrotowa - Olympic
  • Fluorescencyjne elementy wabiące
  • Uzbrojony w pojedynczy haczyk
  • Do każdego rodzaju wędziska
  • Do średnich wielkości przynęt
  • zestaw unoszony nad dnem
  • Do ciężarków każdego typu
  • Ultra lekki haczyk
Zestaw na flądry pływający z błystką Platessa Fluo Clip Olympic Arenic Up C

Unoszony nad dnem zestaw na flądry Platessa Fluo Clip Olympic Arenic Up C do stosowania również z piaskówką - fot. CwanaRyba.pl

Najbardziej zaawansowany zestaw na flądrę

Platessa Fluo Clip Olympic Arenic Up C, to nasz najdroższy i najbardziej zaawansowany zestaw surfcastingowy przeznaczony do połowu flądry. Platessa Fluo Clip Olympic Arenic Up C, to kombinacja elementów unoszących przynętę nad dnem wraz z wirującą błystką Olympic i bardzo lekkim haczykiem. Zestaw został zaprojektowany również do użycia jednej z najlepszych przynęt jaką jest arenikola, czyli robak piaskowy.

Zastosowany tu jeden z najlepszych systemów antysplątaniowych w postaci Splach Down Solo, który skutecznie zapobiega przed splątaniem zestawu nawet w najtrudniejszych technikach rzutowych. Typ budowy "C" jest najbardziej odpornym zestawem na duże ruchy wody chroniąc nasz system przed splątaniem podczas silnych wiatrów i wzburzonego morza. Opisywany zestaw można oczywiście łączyć w grupy z drugim lub innym naszym zestawem o innych właściwościach.

Filet i robak piaskowy

Długi haczyk i wydłużony odcinek żyłki między nim a lekko fluorescencyjnymi pływającymi koralikami, pozwoli na użycie przynęt z filetów oraz robaków z rodziny arenikola (nalepian, piaskówka, robak piaskowy). Zastosowana w tym zestawie do łowienia z plaży błystka Olympic jest osadzona na tulejce z brązu w celu łatwego i trwałego obracania się w słonej wodzie.

Zastosowanie pływających koralików i elementów błytki znacząco wpływa na efektywność brań nie tylko podczas nocy, ale również podczas zachmurzonych dni lub zmąconej wody. Zastosowana w surfcastingowym zestawie Platessa Fluo Clip Olympic Arenic Up C kombinacja elementów czyni go najłowniejszym zestawem na ryby flądrowate. Używanie tego zestawu warto polecić każdemu, kto umie połączyć wyjątkową efektywność tej konstrukcji z jej delikatnością pływających koralików i ultra lekkiego haczyka.

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Uwaga! W niektórych naszych zestawach wykorzystany jest ultra lekki haczyk, który pomaga unosić przynęty nad dnem, w przypadku złowienia ryby należy bardzo delikatnie wyhaczać go z układu pokarmowego ryby która go połknęła. Wszelkie próby siłowe mogą złamać ten specjalistyczny haczyk do filetów. W przypadku owijania a szczególnie odwijania przynęty wędkarską nicią lub gumką zabezpieczającą, należy być ostrożnym by nie uszkodzić koralików wypornościowych wykonanych z lekkiej pianki.

Wszystkie nasze zestawy plażowe oparte w budowie o system Impact Clips lub Splach Down Solo, wymagają wyrobienia w sobie odruchu zarzucania parabolą wyższą niż bez tego systemu. Dzięki tej technice zarzucania system działa w absolutnie nienaganny sposób. Przed każdym zarzuceniem należy sprawdzić stan klipsa Impact i w razie jego zabrudzenia starannie oczyścić.

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK