CwanaRyba oryginal
Schemat zestawu na sandacza Sander Clip B

Copyright © 2023. All rights reserved CwanaRyba.pl

Sander Clip B

Zestaw plażowy do połowu sandacza

* Proporcje elementów, kolorystyka i drobne detale przedstawionego rysunku, mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego przedmiotu

 • Najważniejsze cechy:
  • W skład zestawu nie wchodzi ciężarek
  • System antysplątaniowy - Impact Clip
  • Uzbrojony w pojedynczy haczyk
  • Do każdego rodzaju wędziska
  • Rekordowo długi boczny trok
  • Ultra cienki haczyk
  • Do dużych przynęt
Zestaw surfcastingowy na sandacza Sander Clip B

Zestaw plażowy, system do połowu sandaczy w morzu Sander Clip B - fot. CwanaRyba.pl

Zestaw surfcastingowy Sander Clip B został zaprojektowany do łowienia sandaczy i dużych fląder w bliskiej odległości od brzegu na duże filety tubisa, śledzia, szproty i makreli umieszczonych na dnie, to unikatowy system.

Opatentowany element opisywanego zestawu plażowego umożliwia skuteczne zabezpieczenie przynęty przed niekorzystnym dla odległości rzutu rotowaniem i splątaniem się.

Nasz zestaw do połowu sandaczy i dużych fląder w morzu został zaprojektowany dla użycia przynęt typu filet. Wielkość fileta powinna być większa od długości trzonka haczyka o około 3 cm.

Zgodnie z ustawą o sportowym połowie ryb w morzu zestaw uzbrojony jest w jeden haczyk. Zestaw posiada bardzo długi boczny trok, który zwiększa szanse na delikatne i bardzo długie brania sandacza w morzu.

Na napiętym od ciężarka przypnie łapiemy w połowie odległości boczny trok i osadzamy w klipsie napinając tym samym zestaw tak by uzbrojony w przynętę haczyk mocno oparł się o krętlik zestawu.

Warto dużą przynętę zabezpieczyć przed rzutem. Po zarzuceniu ciężarek dotknie powierzchni wody i uruchomi dźwignię mechanizmu uwalniając trok a zestaw zostanie częściowo wyciągnięty.

Uwaga! W niektórych naszych zestawach wykorzystany jest ultra cienki haczyk, który idealnie nadaje się do przebijania skór filetów, w przypadku złowienia ryby należy bardzo delikatnie go wyhaczać. Wszelkie próby siłowe mogą złamać ten specjalistyczny haczyk do filetów.

Wszystkie nasze zestawy plażowe oparte w budowie o system Impact Clips, wymagają wyrobienia w sobie odruchu zarzucania parabolą wyższą niż bez tego systemu. Dzięki tej technice zarzucania system działa w nienaganny sposób.

Zabrakło zestawów w magazynie?

Jeśli nie znalazłeś w magazynie interesującego Cię naszego zestawu do połowu z plaży, prosimy napisz do nas. Z radością zbudujemy ten zestaw specjalnie dla Ciebie.

NAPISZ DO NAS

Podaj proszę swoje imię

Sprawdź poprawność adresu lub wpisz go ręcznie bez kopiowania

Wiadomość powinna zawierać tekst

Sander Clip B - historia powstania

Surfcasting uprawiamy od ponad dekady i nie tylko w wakacyjne dni. Wędkujemy w każdym tygodniu roku dzięki czemu poznaliśmy zwyczaje wielu gatunków ryb. Można nas spotkać na wielu łowiskach całego wybrzeża. Dla osób uprawiających reakreacyjnie wędkarstwo plażowe zdziwić może fakt opisywania tu zestawu do połowu sandacza z plaży.

Kiedy udamy się do każdej przystani rybackiej zauważymy obecność sandacza w połowach rybaków, jak część z nich pochodzi z jezior przymorskich to część z nich jest łowiona przez rybaków prosto z morza. Często są to dorodne osobniki ważące po kilka kilogramów. Jak dla rybaka jest to gatunek łatwy do złowienia w sieć, to dla wędkarza staje się trudnym wyzwaniem, może ze względu na swoje kocie zwyczaje.

Historia pomysłu na zestaw do połowu sandaczy z plaż Bałtyku zrodził się podczas późno jesiennych nocnych połowów dorszy i dużych fląder. Często spotykaliśmy się z tajemniczymi braniami nie przypominającymi brania dorszy czy fląder. Branie te wywoływały duże ryby sądząc po tym z jaką łatwością uginają sztywne wędki. Branie te były spokojne, długie i jednostajne zawsze kończące się brakiem ryby na haczyku. Tradycyjne zestawy na krótki trok nie zdawały egzaminu dla tego gatunku.

Obserwacje tych wydarzeń doprowadziły do zbudowania zestawu Sander Clip B, który umożliwia sandaczowi długi kontakt z przynętą nim poczuje opór stojącej wędki. Zestaw ten zdaje egzamin i stanowi podstawowy element nocnych wypadów surfcastingowych nie tylko późną jesienią. W innych okresach doskonale sprawdza się podczas połowów w pobliżu kanałów i ujść małych i dużych cieków do morza.

Jak prawidłowo i bezpiecznie używać nasze zestawy

Należy bardzo starannie przechowywać nasze zestawy i w formie nie splątanej przechowywać je z dala od dzieci i zwierząt. Przed każdym łowieniem należy zestaw poddać liniowemu naprężeniu i utrzymać go tak przez kilka sekund w celu zapamiętania i zachowania przez żyłkę prostoliniowości, czynność można powtarzać kilka razy między rzutami podczas wędkowania. Po zakończonym dniu wędkowania, zestaw zaleca się zawiesić w suchym miejscu pod obciążeniem 100 g. Zestaw należy zdjąć bezpośrednio przed następnym wędkowaniem.

Budujemy nasze zestawy już od 15 lat i staramy się wykorzystywać wszelkie techniki i sposoby by nasze systemy surfcastingowe spełniały najważniejszą rolę, czyli łowiły ryby. Tworzymy zestawy pod kątem łowienia ryb, dlatego odradzamy wszelkie zachowania nie związane używaniem zestawów zgodnie z przeznaczeniem. Należy pamiętać, że zestawy są poddawane obciążeniom liniowym a bardzo rzadko obciążeniom poprzecznym, dlatego odradzamy wykonywanie prób na naszych zestawach w kierunkach działania sił nie biorących udziału w codziennym wędkowaniu.

Program partnerski

W celu projektowania najlepszych zestawów surfcastingowych prowadzimy badania i obserwacje na wszelkich łowiskach, sezonach połowowych, zawodach wędkarskich, metodach i technikach regionalnych stosowanych nie tylko na naszym wybrzeżu. Tworzymy Polskie zestawy do połowu idealnie wpasowane w nasze realia surfcastingowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia a nawet do poprawienia. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym wędkarzem lub osobą, która może wnieść w nasze zestawy jeszcze więcej pomysłów i rozwiązań.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszym programie rozbudowy doświadczeń w dziedzinie budowania lub modernizacji naszych zestawów do połowu z plaży zachęcamy do zakupu i podzielenia się konstruktywną krytyką, osoby które wykażą się większym zaangażowaniem w łowienie naszymi zestawami oferujemy zniżki na wszystkie typy zestawów plażowych jakie budujemy. Zgłoś się do nas podając nick pod jakim kupiłeś nasze zestawy na Allegro i przedstaw jakimi łowiłeś zestawami i jakie można w nich wprowadzić poprawki. Aktywni użytkownicy otrzymają możliwość zakupienia następnych zestawów w atrakcyjniejszych cenach.

Copyright © 2015-2023

All rights reserved CwanaRyba.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK