WOBLER FORTEL ONTARIO

Wobler FORTEL Ontario

Wobler Ontario nie istniejącej już firmy FORTEL w opiniach wędkarzy trociowych jest najskuteczniejszym woblerem do połowu troci w historii ostatnich dwudziestu pięciu lat. Podobno swój sukces zawdzięcza budowie i silnej akcji, oraz niespotykanym obciążeniem w ogonie korpusu. Dziś trudno go kupić, jednak osoby zainteresowane proszone są o kontakt z naszym portalem ponieważ jest szansa na zdobycie kilku a nawet kilkudziesięciu takich woblerów. Woblery te dostaliśmy wiele lat temu do przetestowania od producenta.

Charakterystyka woblerów Ontario:

Wersja pływająca 11-12 gram.

  • Długość 6,5 cm.
  • Głębokość pracy w jeziorze lub morzu od 0 do 3,5 metra.
  • Głębokość pracy w rzece o średnim uciągu od 0 do 2,5 metra.
  • Akcja woblera bardzo agresywna.

Wersja tonąca 15-16 gram.

  • Długość 6,5 cm.
  • Głębokość pracy w jeziorze i morzu zależna od głębokości łowisk.
  • Głębokość pracy w rzece zależna od uciągu wody.
  • Czas opadania woblera w jeziorze około 2-3 s na 1m przy żyłce 0,20-0,22 mm.
  • Czas opadania woblera w rzece zależny od uciągu wody.
  • Akcja woblera bardzo agresywna.

Wersja neutralna 13-14 gram.

  • Długość 6,5 cm.
  • Głębokość pracy w jeziorze i morzu zależna od prędkości prowadzenia, maksymalnie to 3,5 metra.
  • Głębokość pracy woblera w rzece zależna od uciągu wody, maksymalnie to 2,5 metra.
  • Akcja woblera bardzo agresywna.

Konstrukcja woblera Ontario oparta jest na średniej gęstości korpusu w przypadku woblerów pływających i neutralnych oraz dużej gęstości korpusu w przypadku woblerów tonących. Szkielet modelu Ontario wzmocniony jest drutem nierdzewnym, przeprowadzonym w przemyślany sposób przez cały korpus woblera w jednym kawałku. Drut wykorzystany w woblerach FORTEL między innymi w modelu Ontario gięty jest ręcznie na zaprojektowanej przez firmę FORTEL giętarce. Ciekawostką tej giętarki jest brak możliwości przeciągnięcia drutu i osłabienia go lub pęknięcia w najmniej oczekiwanym momencie. Ręczne gięcie każdego kawałka drutu powoduje najlepszą gwarancję jakości.

Cechą charakterystyczną woblerów FORTEL jest innowacyjna konstrukcja steru oraz sposób osadzania go w korpusie. Pomysł ten zdaje egzamin nawet w najtrudniejszych warunkach pomorskich rzek. Konstrukcja osadzenia steru woblera pozwala na poprawne łowienie nawet nie przyklejając go trwale do korpusu. Jednak stery są wklejane na przemysłowy klej, co powoduje mocne połączenie odporne na mróz , wysoką temperaturę i utlenianie się pod wpływem czasu. Same stery zostały zaprojektowane przez firmę FORTEL. Testy kształtu steru i konstrukcji trwały ponad rok. Dobór rodzaju poliwęglanu został podjęty po konsultacjach z przedstawicielem firmy Bayer. Forma do sterów została wykonana przez szczecinecką firmę, a stery są produkowane na nasze zamówienie metodą wtrysku przez firmę z wieloletnim doświadczeniem w tej branży. Powierzchnia klejenia steru do korpusu jest rekordowo duża. Zamiarem konstrukcyjnym przy woblerze Ontario było stworzenie bardzo wytrzymałego, a zarazem lekkiego woblera do cięższego spinningu.

Ciekawym rozwiązaniem w konstrukcji Ontario jest zastosowanie obciążenia w ogonie. To pomysł firmy FORTEL na celniejsze rzuty podczas silnego wiatru, oraz minimalizacje ilości splatań woblera z żyłką podczas lotu. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest dużo cichsze uderzanie woblera o wodę. Dzieje się tak, ponieważ wobler Ontario spada ogonem w dół i małą powierzchnią wbija się w wodę czyniąc minimum hałasu. Rozwiązanie obciążenia w ogonie było sporym i nie łatwym wyzwaniem. Wobler Ontario był przez okres pięciu lat, trzy razy modernizowany i ulepszany. Jego dzisiejsza wersja to bardzo udana i sprawdzona konstrukcja. Największe uznanie i sprzedaż tego modelu przypada na połowy troci wędrownej, dużego morskiego pstrąga tęczowego oraz łososia. Ontario malowany jest ręcznie, w kolory najbardziej sprawdzone i łowne. Wobler ten może pracować poprawnie z uciążliwym kawałkiem zielska lub liścia na tylnej kotwicy. Nie przeszkadza mu wymiana kotwic na większe lub cięższe zwłasza na ogonie. Oryginalnie wobler uzbrajany jest francuskimi kotwicami firmy Au Lion Dor o numeracji 2 i 3. Decyzja o wielkości kotwic zapada podczas testowania w rzece, firma FORTEL stara się optymalnie dopasować wielkość kotwic do akcji woblera Ontario.

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK