WOBLER FORTEL SHANNON

Wobler FORTEL Shannon

Wobler Shannon to konstrukcja przynęty na drapieżniki takie jak szczupak, sandacz, sum, głowacica, duży okoń, troć i łosoś. Wobler zaprojektowany również z myślą o trollingowaniu. W praktyce skuteczność woblera Shannon firmy FORTEL ujawniła się w połowach wielkich okoni metodą trollingową. Nowatorska konstrukcja steru wykazała największą odporność na uderzenia złowionej ryby o twarde podłogi i burty jednostek pływających. Dziś trudno go kupić, jednak osoby zainteresowane proszone są o kontakt z naszym portalem ponieważ jest szansa na zdobycie kilku a nawet kilkudziesięciu takich woblerów. Woblery te dostaliśmy wiele lat temu do przetestowania od producenta.

Charakterystyka woblerów Shannon:

Wersja pływająca 13-15 gram.

  • Długość 8 cm.
  • Głębokość pracy w jeziorze od 0 do 5 metrów.
  • Głębokość pracy w rzece o średnim uciągu od 0 do 3,5 metra.
  • Akcja woblera łagodna.

wersja tonąca 16-20 gram.

  • Długość 8 cm.
  • Głębokość pracy w jeziorze i morzu zależna od głębokości łowisk.
  • Głębokość pracy w rzece zależna od uciągu wody.
  • Czas opadania woblera w jeziorze około 1,5-2,5 s na 1m przy żyłce 0,20-0,22 mm.
  • Czas opadania woblera w rzece zależny od uciągu wody.
  • Akcja woblera łagodna.

Wersja neutralna 15-16 gram.

  • Długość 8 cm.
  • Głębokość pracy w jeziorze i morzu zależna od prędkości prowadzenia, maksymalnie to 5 metrów.
  • Głębokość pracy woblera w rzece zależna od uciągu wody, maksymalnie to 3,5 metra.
  • Akcja woblera łagodna.

Konstrukcja woblera Shannon oparta jest na średniej gęstości korpusu w przypadku woblerów pływających i dużej gęstości w korpusach neutralnych oraz tonących. Szkielet modelu Shannon wzmocniony jest drutem nierdzewnym, przeprowadzonym w przemyślany sposób przez cały korpus woblera w jednym kawałku. Drut wykorzystany w woblerach FORTEL, między innymi w modelu Shannon gięty jest ręcznie na specjalnej giętarce. Ciekawostką tej giętarki jest brak możliwości przeciągnięcia drutu i osłabienia go lub pęknięcia w najmniej oczekiwanym momencie. Ręczne gięcie każdego kawałka drutu powoduje najlepszą gwarancje jakości.

Cechą charakterystyczną woblerów FORTEL jest innowacyjna konstrukcja steru, oraz sposób osadzania go w korpusie. Pomysł ten zdaje egzamin nawet w najtrudniejszych warunkach pomorskich rzek i burt i podłóg łodzi, gdzie woblery narażone są na przypadkowe nadepnięcie. Konstrukcja osadzenia steru, pozwala na poprawne łowienie nawet nie przyklejając go trwale do korpusu. Jednak stery są wklejane na przemysłowy klej, co powoduje mocne połączenie odporne na mroź, wysoką temperaturę i utlenianie się pod wpływem czasu. Powierzchnia klejenia steru do korpusu woblera Shannon jest największa w całej ofercie woblerów FORTEL. Zamiarem konstrukcyjnym przy woblerze Shannon było stworzenie bardzo wytrzymałego, a zarazem lekkiego woblera do ciężkiego spinningu oraz lekkiego trolinngu. Ciekawym rozwiązaniem w konstrukcji Shannona jest zastosowanie bardzo długiego steru, który minimalizuje ilości splatań woblera z żyłką podczas lotu. Rozwiązanie obciążenia korpusu w środkowej części woblera nadaje mu bardzo naturalną prace przypominającą pływanie małej rybki. Wobler Shannon powstał na początku roku 2007 i od tamtej pory nie był ani razu modernizowany, gdyż takiej potrzeby wędkarze nie zgłaszali.

Największe uznanie i sprzedaż tego modelu przypada na połowy szczupaka, troci wędrownej, łososia, sandacza, dużego okonia z zastosowaniem ciężkiego spinningu lub lekkiego trolinngu. Shannon malowany jest ręcznie, w kierunku kolorów bardziej naturalnych. Wobler ten może również pracować poprawnie z uciążliwym kawałkiem zielska lub liścia w kotwicy umieszczonej pod brzuchem woblera. Nie przeszkadza mu wymiana kotwic na większe lub cięższe pod brzuchem korpusu. Oryginalnie wobler uzbrajany jest francuskimi kotwicami firmy Au Lion Dor o numeracji 2 i 3. Decyzja o wielkości kotwic zapada podczas testowania w jeziorze rzadziej w rzece, firma FORTEL starała się optymalnie dopasować wielkość kotwic do akcji woblera Shannon.

Wykorzystujemy pliki cookies.          OK